دنیای ورزش

یادداشت های ورزشی ، همه چيز از همه جا

دوازدهمین دوره دو و میدانی قهرمانی جهان / بخش دوم

روزهای چهارم و پنجم و ششم و هفتم مسابقات دو و میدانی جهانی برلین برگزار شد و نماینده دوم ایران هم در صبح روز ششم مسابقات رقابت خودش رو برگزار كرد و راه بجایی نبرد و حذف شد !

سجاد مرادی / ۸۰۰ متر مردان
دور مقدماتی : مقام ۴ در دسته ۱ با زمان 1:47.68
مرادی در بین ۵۱ شرکت کننده بیست و سومین زمان رو کسب کرد ولی بدلیل اینکه ۶ نفر از افرادی که زمان بدتر از مرادی کسب کرده بودند به دور بعد صعود کردند در مجموع در مقام ۲۹ جهان قرار گرفت که نسبت به مقامش در المپیک پسرفت محسوب میشه. البته با توجه به اینکه با تمام آمادگی در مسابقات شرکت نکرده بود ، پيش بيني اين نتيجه هم ميشد. مرادي البته نتيجه خيلي بدي هم نگرفت و در گروه سختي قرار گرفته بود و بعد از امبولائني مولادزي از افريقاي جنوبي و ابوبكر كاكي خميس از سودان و فابيانو پچنيا چهارم شد و حذف شد. دو نفر اول اين گروه از مدعيان كسب مدال اين مسابقات هستند و نماينده برزيل هم از نفرات مطرح اين ماده هستش.

-------------------------------------------------------------------------

نتايج روز چهارم مسابقات :

۴۰۰ متر بامانع مردان :
۱ - كرون كلمنت (امريكا) - 47.91
۲ - خاویر کولسون (پورتوریکو) - 48.09
۳ - برشاون جکسون (امريكا) - 48.23
آنجلو تیلور قهرمان المپیک بشکل عجیبی در دور مقدماتی حذف شد تا نایب قهرمان المپیک اینجا مدال طلا بگیره. مدال نقره دونده نچندان نامدار پورتوریکویی هم اتفاق عجیب این مسابقه بود.

۳۰۰۰ متر بامانع مردان :
۱ - ازکیل کمبوی (کنیا) - 8:00.43
۲ - ریچارد کیپکمبوی ماتیلونگ (کنیا) - 8:00.89
۳ - بوعبدالله طاهری (فرانسه) - 8:01.18
کنیایی ها باز هم قدرت برتر خودشون رو در این ماده به همگان نشون دادند و مقامهای اول و دوم و چهارم به این کشور رسید. اما نکته جالب دونده افریقایی الاصل فرانسه بود که ضمن شکستن رکورد اروپا به مدال برنز رسید.

پرش سه گام مردان :
۱ - فیلیپ ایدووو (بریتانیا) - 17.73
۲ - نلسون اوورا (پرتغال) - 17.55
۳ - الکسیس کوپلو (کوبا) - 17.36
رتبه نفرات اول و دوم المپیک اینجا در برلین برعکس شد و شانس اول قهرمانی اوورا پرتغالی با اختلاف مغلوب ایدووو شد. جالب اینکه هر دو نفر اول و دوم بترتیب اصلیت نیجریه ای و ساحل عاجی دارند !

۴۰۰ متر زنان :
۱ - سانیا ریچاردز (امریکا) - 49.00
۲ - شریکا ویلیامز (جامائیکا) - 49.32
۳ - آنتونینا کریفوشاپکا (روسیه) - 49.71
سانیا ریچاردز امریکایی که در سالهای اخیر همواره نفر اول این ماده بود ولی در المپیک در عین ناباوری مغلوب اوهوروگو بریتانیایی و همین ویلیامز از جامائیکا شده بود و سوم شده بود ، اينجا شكست رو جبران كرد و طلا گرفت. قهرمان المپيك از بريتانيا هم عملكرد ضعيفي داشت و پنجم شد.

پرتاب نيزه زنان :
۱ - اشتفي نريوس (آلمان) - 67.30
۲ - باربورا اشپوتاکووا (جمهوری چک) - 66.42
۳ - ماریا آباکومووا (روسیه) - 66.06
نفرات اول و دوم المپیک هر دو یک پله نزول داشتند تا نریوس آلمانی بعد از عملکرد ضعیفش در پکن اینجا اولین مدال طلای کشور میزبان رو کسب کنه. البته این مدال طلا تا حد زیادی مدیون عملکرد ضعیف اشپوتاکووا و آباکومووا بود که بسیار کمتر از رکورد خودشون پرتاب کردند.

-------------------------------------------------------------------------

نتايج روز پنجم مسابقات :

۱۰۰ متر بامانع زنان :
۱ - بریجیت فاستر هیلتون (جامائیکا) - 12.51
۲ - پریسیلا لوپز شلیپ (کانادا) - 12.54
۳ - دلوریس انیس لوندون (جامائیکا) - 12.55
در روزی که نفرات اول و دوم المپیک هفتم و پنجم شدند. ۳ نفر اول مسابقه بسیار بهم نزدیک بودند و جامائیکا با کسب یک طلای دیگر قدرت برتر خودش رو در دوهای سرعت نشان داد.

۱۵۰۰ متر مردان :
۱ - یوسف سعد کامل (بحرین) - 3:35.93
۲ - درسه مکونن (اتیوپی) - 3:36.01
۳ - برنارد لاگات (امریکا) - 3:36.20
دو دونده کنیایی برای کشورهای دیگر مدالهای طلا و برنز مسابقه رو کسب کردند ولی دو دونده کنیایی واقعی چهارم و پنجم شدند و بخاطر وجود هموطنان سابقشون مدال رو از دست دادند. گرگوری کونچلاه کنیایی که بعد از خریده شدن توسط بحرین اسمش به یوسف سعد کامل تبدیل کرده در طول مسابقه حریفان رو زیر نظر داشت و در مترهای اخر حریف اتیپویایی رو شکست داد و طلا گرفت. مدال برنز هم به برنارد لاگات دونده باسابقه کنیایی که چندساله بنام امریکا مسابقه میده رسید. نکته جالب مدال گرفتن کشور اتیوپی در این ماده بود درحالی که این کشور متخصص دوهای استقامت هست و در دوهای نیمه اسقامت مدعی محسوب نمیشه. بحرین در حالی به این مدال رسید که سال پیش یک افریقایی خریداری شده توسط این کشور یعنی رشید رمزی در پکن طلا گرفته بود که بدلیل دوپینگ هم محروم شد و هم به احتمال ۹۹ درصد مدالش رو از دست داد.

۸۰۰ متر زنان :
۱ - کستر سمنیا (افریقای جنوبی) - 1:55.45
۲ - جانت جپکوسگی (کنیا) - 1:57.90
۳ - جنی مادوز (بریتانیا) - 1:57.93
در این ماده اهمیت خود مسابقه کمتر از اهمیت اتفاقات بعدی بود ! بعد از این مسابقه به جنسیت نفر اول مسابقه اعتراض شد و فدراسیون جهانی مشغول بررسی این اعتراض هستش. این دونده ۱۸ ساله افریقای جنوبی چندان شباهتی به زن ها نداره و بهمین دلیل احتمال درست بودن این اعتراض هم کم نیست ! پیش از این برنده مدال برنز بازیهای آسیایی دوحه از هند بدلیل همچین تخلفی مدالش رو پس داده بود. در صورت درست بودن این اعتراض مدال برنز به یولیا کرفسون از اوکراین میرسه و نفرات دوم و سوم یک رتبه صعود میکنند.

پرتاب دیسک مردان :
۱ - روبرت هارتینگ (آلمان) - 69.43
۲ - پیوتر مالاچوفسکی (لهستان) - 69.15
۳ - گرد کانتر (استونی) - 66.88
بعد از سالها شخص دیگری بجز کانتر استونیایی و آلکنا لیتوانیایی مدال طلای یک مسابقه مهم رو کسب کرد. این شخص میتونست احسان حدادی ما باشه ولی بدلیل بعضی اشتباهات از سوی خودش و مقامات ورزش ایران ، اين استعداد بزرگ ايران اين مسابقات رو از دست داد ولي اگر اراده داشته باشه ميتونه دو سال ديگه در دائه گو كره جنوبي قهرمان جهان بشه. در اين مسابقه دو نفر اول هر دو ركورد شخصي خودشون رو شكستند تا كانتر و آلكنا سوم و چهارم بشن ! مالاچوفسكي در پرتاب اول ركورد خودش رو شكست و اين ركورد رو در پرتاب پنجم بهتر هم كرد و تا آخرين دقيقه قهرمان جهان بود ولي هارتينگ آلماني كه ظاهرا فقط تخصص داره پرتابهاي خوبش رو فقط در مسابقات جهاني انجام بده در پرتاب آخرش معجزه كرد و بيش از يك متر ركورد شخصي خودش رو شكست و بعد از اون ديوانه وار در مقابل هم وطنانش به شادي پرداخت. در اين مسابقه نفرات اول و دوم در تمام پرتابهاشون اختلاف زيادي با ساير نفرات داشتند و در روز بد گرد كانتر نفر اول جهان در سالهاي اخير شايسته دو رتبه اول بودند.

-------------------------------------------------------------------------

نتايج روز ششم مسابقات :

۱۱۰ متر بامانع مردان :
۱ - رایان براتوایت (باربادوس) - 13.14
۲ - ترنس ترامل (امریکا) - 13.15
۳ - دیوید پین (امریکا) - 13.15
در غیاب لیو شیانگ چینی و بعد از مصدوم شدن دارون روبلس کوبایی قهرمان المپیک در نیمه نهایی ، مسابقه فينال بسيار نزديك برگزار شد و نفرات اول تا سوم كاملا با هم از خط رد شدند ولي در نهايت دستگاه فوتوفينيش براتوايت باربادوسي رو بعنوان قهرمان اعلام كرد تا مدال طلايي تاريخي براي اين كشور كوچك ثبت بشه. در غياب ليو و روبلس ركورد نفرات برتر چندان درخور مسابقات قهرماني جهان نبود.

دهگانه مردان :
۱ - تري هاردي (امریکا) - 8790 امتیاز
۲ - لئونل سوارز (کوبا) - 8640 امتیاز
۳ - الکساندر پوگوره لوف (روسیه) - 8528 امتیاز
در غیاب قهرمان المپیک ، يك امريكايي ديگر قهرمان دهگانه جهان شد و رومن شبرله مدافع اين عنوان از چك هم در عين شگفتي يازدهم شد !

۴۰۰ متر بامانع زنان :
۱ - ملاني واكر (جامائیکا) - 52.42
۲ - لاشیندا دموس (امریکا) - 52.96
۳ - جوسانه لوکاس (ترینیداد و توباگو) - 53.20
جامائیکا یکی دیگر از مدالهای بخش سرعت رو از امریکا ربود و قهرمان المپیک ملانی واکر مدال طلای خودش رو اینجا هم تکرار کرد.

پرش ارتفاع زنان :
۱ - بلانکا ولاشیچ (کرواسی) - 2.04
۲ - آنا چیچه رووا (روسیه) - 2.02
۳ - آریانه فردریش (آلمان) - 2.02
بلانکا ولاشیچ کروات که در سالهای اخیر تمام مسابقات رو فتح کرده بود در مسابقات المپیک در عین ناباوری مدال طلا رو به تیا هلبو بلژیکی داد ولی اینجا در غیاب هلبو با اینکه روی موانع 2.02 و 2.04 یکبار خطا کرد ولی در نهایت براحتی از هردو مانع گذشت تا مدال طلای خودش رو تکرار کنه. چیچه رووا از روسیه که دور گذشته بشکل اشتراکی با آنتونیتا دی مارتینو از ایتالیا نقره گرفته بود ، اينجا هم با كمي خوش شانسي نقره گرفت و مدال برنز هم به فردريش آلماني رسيد كه حتي مدعي مدال طلا هم بود و بدليل اداها و رفتار غير طبيعي خودش در دنياي ورزش مشهور شده. دي مارتينو نايب قهرمان اشتراكي دوره قبل هم چهارم شد. ولاشيچ در پايان مسابقه بار ديگر به ركورد 2.10 كه ركورد جهان هستش حمله كرد ولي باز هم شكست خورد.

۲۰۰ متر مردان :
۱ - يوسين بولت (جامائیکا) - 19.19 (رکورد جهان)
۲ - آلونسو ادوارد (پاناما) - 19.81
۳ - والاس اسپیرمون (امریکا) - 19.85
مطابق تمام پیش بینی ها یوسین بولت رکورد دوی ۲۰۰ متر رو هم شکست و دومین مدال طلای خودش رو کسب کرد. بولت ۱۱ صدم ثانیه رکوردی رو که در پکن بجا گذاشته بود رو شکست تا مرد اول این مسابقات لقب بگیره. جالب اینکه بولت این مدال طلا رو در روز تولدش دریافت کرد و در هنگام دریافت جایزه هم تماشاگران با شعار "تولدت مبارک" بهش تبریک گفتند ! بولت شخصیت جالبی داره و اخلاق و رفتار بچه گانه اش هم معروف هستش. مثلا در کنفرانس خبری بعد از فینال وقتی والاس اسپیرمون در حال صحبت بود برای اسپیرمون شاخ میگذاشت !!

بولت در كنار تابلوي نشان دهنده ركورد جديد دو 200 متر

-------------------------------------------------------------------------

نتايج روز هفتم مسابقات :

۴۰۰ متر مردان :
۱ - لاشاون مریت (امریکا) - 44.06
۲ - جرمی وارینر (امریکا) - 44.60
۳ - رنی کو (ترینیداد و توباگو) - 45.02
مطابق تمام پیش بینی ها لاشاون مریت بعد از مدال طلای جهانی ۲۰۰۷ اوزاکا و المپیک پکن در اینجا هم طلا گرفت و هموطنش وارینر هم مثل المپیک دوم شد.

۵۰ کیلومتر پیاده روی مردان :
۱ - سرگئی کیردیاپکین (روسیه) - 3:38:35
۲ - تروند نایمارک (نروژ) - 3:41:16
۳ - خسوس آنخل گارسیا (اسپانیا) - 3:41:37
مدال طلای سخت ترین رشته مسابقات هم در حالی به روسیه رسید که آلکس اشوارتزر ایتالیایی قهرمان المپیک و شانس اول قهرمانی در میانه راه مسابقه رو رها کرد.

پرش ارتفاع مردان :
۱ - یاروسلاو ریباکوف (روسیه) - 2.32
۲ - کیریاکوس یوانو (قبرس) - 2.32
۳ - سیلوستر بدنارک (لهستان) و رائول اشپانک (آلمان) - 2.32
یاروسلاو ریباکوف روس سرانجام بعد از چندین مدال نقره موفق به کسب مدال طلای جهان شد. در این مسابقه پرهیجان که در غیاب آندری سیلنوف قهرمان المپیک برگزار شد. دونالد توماس قهرمان دوره قبل از باهاماس در دور مقدماتی حذف شد و در مسابقه فینال هم ۴ نفر اول مسابقات در روی مانع 2.32 مساوی شدند ولی ریباکوف بدین دلیل که در پرش اول از این مانع گذاشت ، به مدال طلا رسيد. يوانو قبرسي كه در دوره قبل اولين مدال تاريخ اين كشور كوچك رو كسب كرده بود هم در پرش اول از روي اين مانع گذاشت ولي بدليل خطاهاي بيشتري كه روي موانع پايينتر داشت نقره گرفت. شگفتي مسابقات جوان لهستاني بنام بدنارك بود كه دو بار ركورد شخصي خودش رو شكست و مشتركا با نماينده كشور ميزبان برنز گرفت.

۲۰۰ متر زنان :
۱ - آليسون فليكس (امریکا) - 22.02
۲ - ورونیکا کمپبل براون (جامائیکا) - 22.35
۳ - دبی فرگوسن مکنزی (باهاماس) - 22.41
فلیکس که مسابقه فینال المپیک رو به ورونیکا کمپبل باخته بود ، موفق شد با اقتدار براي سومين بار متوالي قهرمان جهان در ماده ۲۰۰ متر بشه.

پرتاب ديسك زنان :
۱ - دني ساموئلز (استرالیا) - 65.44
۲ - یارلیس باریوس (کوبا) - 65.31
۳ - نیکولتا گراسو (رومانی) - 65.20
فینال دیسک زنان هم مانند مسابقه مردان پرهیجان و غیر قابل پیش بینی بود. در روزی که قهرمان المپیک در فینال آخر شد ، جوان ۲۱ ساله استراليايي در عين شگفتي قهرمان جهان شد. گراسو از روماني تا اواخر مسابقه در صدر بود ولي ساموئلز در پرتاب ماقبل آخر ضمن شكستن ركورد شخصي خودش به صدر جدول اومد و باريوس كوبايي نايب قهرمان المپيك هم در پرتاب آخر به مدال نقره رسيد.

+ نوشته شده در  جمعه سی ام مرداد 1388ساعت 3:15  توسط محسن  | 

پایان مسابقات هندبال قهرمانی جوانان جهان 2009

مسابقات هندبال قهرمانی جوانان جهان در سال ۲۰۰۹ امشب با قهرمانی آلمان در قاهره مصر به پایان رسید و تیم ایران هم که چند روز پیش به کارش در این مسابقات خاتمه داده بود به مقام هفدهم رسید.

نتایج تیم ایران :
ایران ۲۸ - قطر ۲۶
ایران ۴۴ - گرونلند ۳۴

رده بندی نهایی :
۱ - آلمان
۲ - دانمارک
۳ - اسلوونی
۴ - مصر
۵ - سوئد
۶ - آرژانتین
۷ - پرتغال
۸ - اسپانیا
۹ - برزیل
۱۰ - جمهوری چک
۱۱ - فرانسه
۱۲ - استونی
۱۳ - ایسلند
۱۴ - هلند
۱۵ - بلاروس
۱۶ - نروژ
۱۷ - ایران
۱۸ - گرونلند
۱۹ - الجزایر
۲۰ - قطر
۲۱ - تونس
۲۲ - مراکش
۲۳ - کویت
۲۴ - لیبی

تیم آلمان که در دور مقدماتی مقابل آرژانتین شکست خورده بود ، از آغاز دور دوم مقتدرانه ظاهر شد و تمام حريفانش رو با اقتدار برد و در فينال هم ۳۲-۲۴ دانمارك مدعي و تنها تيم بدون شكست مسابقات رو برد تا مدال طلا بگيره. البته دانمارك بدين دليل بدون شكست بود كه مسير بسيار آسانتري براي رسيدن به فينال داشت. در مسابقه رده بندي هم اسلووني ۳۵-۲۴ مصر ميزبان رو برد و برنز گرفت. اين مسابقات در ۳ شهر كشور مصر و به نحو احسنت ميزباني شد و تيم ايران هم با ارائه نمايشي خوب با ۴ برد و ۳ باخت با بدشانسي هفدهم شد. ايران بعد از حذف دور اول در اولين مسابقه خودش مقابل قطر قرار گرفت و در همون نيمه اول اختلاف زيادي با اين تيم ايجاد كرد ولي بازي بي هدف ايران در نيمه دوم ، موجب شد تا قطر بازي رو مساوي كنه ولي ضعف مهاجمان قطري در ۸ دقيقه پاياني باعث شد تا ايران برنده بشه. جالب اينجاست كه در ۱۰ دقيقه پاياني اين مسابقه قطر فقط يك گل در دقيقه ۵۲ و ايران هم دو گل در دقايق ۵۱ و ۵۹ زد و بازي در دقايق پاياني بسيار كم گل بود. پس از اين بازي ايران براي مقام ۱۷ و ۱۸ مقابل گرونلند مستعمره دانمارك در امريكاي شمالي و در نمايشي برتر اين تيم رو با ۱۰ گل برد و هفدهم شد.

شايد مقام هفدهم مقام چندان قابل اعتنايي نباشه ولي با درنظر گرفتن اينكه ، اين اولين حضور ايران در رده جوانان بود و اينكه ايران در گروه بسيار سختي قرار گرفته بود ، ميشه گقت كه ايران بجز بازي مقابل فرانسه و تا حدودي هم قطر در ساير مسابقاتش خوب ظاهر شد و شايد اگر در يكي از دو بازي اولش مقابل برزيل و نروژ قدر برتري ايجاد شده رو ميدونست ، حتي ميتونست به دور دوم صعود كنه. ضمن اينكه شكست تيم اسپانيا هم در مسابقه اي كه اين تيم با تمام توان مسابقه داد ، يكي از بزرگترين اتفاقات تاريخ هندبال ايران هستش. مثل رده نوجوانان در اين رده هم ايران بالاتر از تمام تيمهاي آسيايي قرار گرفت تا نشون بده در مسابقه اي با داوران بي طرف از ساير تيمهاي آسيايي برتر هستش. كويت كه با كمك داوران ناجوانمرد آسيايي در فينال جوانان آسيا در اردن ، ايران رو با يك گل اختلاف برده بود اينجا در رده ماقبل آخر قرار گرفت تا قدرت واقعي اين تيم نمايان بشه. در اين مسابقات تنها ۳ تيم غير اروپايي مصر ، آرژانتين و برزيل بالاتر از ايران قرار گرفتند كه اين باز هم نشان از توانايي تيم ايران داره. هندبال در ايران در سالهاي اخير رشد محسوسي داشته كه با صعود ايران به مسابقات جهاني بزرگسلان تكميل خواهد شد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و نهم مرداد 1388ساعت 4:2  توسط محسن  | 

دوازدهمین دوره دو و میدانی قهرمانی جهان

دوازدهمین دوره مسابقات دو و میدانی قهرمانی جهان از چند روز پیش در برلین آلمان آغاز شده و ایران هم فقط با دو شرکت کننده در این مسابقات حاضر شده ! البته ۵ نفر از ایران سهمیه مسابقات رو کسب کردند که برادران صمیمی و احسان حدادی در پرتاب دیسک از حضور در مسابقات انصراف دادند و دو نماینده دیگر ایران هم در حالی در مسابقات شرکت کردند که در اوج آمادگی نیستند !! از این دو نفر لیلا رجبی مسابقه خودش رو به پایان رسوند که نتیجه اون بشکل زیر هستش :

لیلا رجبی / پرتاب وزنه زنان
دور مقدماتی : مقام ۲۵ بین ۲۸ نفر با رکورد 16.60
رجبی یا بعبارت دیگه تاتسیانا ایلیوشچانکا در این مسابقات بسیار کمتر از رکورد خودش پرت کرد و مقام خوبی کسب نکرد. هرچند که در صورت تکرار رکوردش هم به فینال صعود نمیکرد. با توجه به اینکه هر کشور میتونه فقط دو نفر در هر ماده بازیهای آسیایی داشته باشه ، رجبي شانس بسيار زيادي براي كسب مدال برنز مسابقات بازيهاي آسيايي گوانگژو داره.

-------------------------------------------------------------------------

نتايج روز اول مسابقات :

۲۰ كيلومتر پياده روي مردان :
۱ - والري بورچين (روسیه) - 1:18:41
۲ - وانگ هائو (چین) - 1:19:06
۳ - ادر سانچز (مکزیک) - 1:19:22
قهرمان المپیک مدال طلای خودش رو در مسابقات جهانی تکرار کرد. وانگ هائو چینی که در المپیک چهارم شده بود با کسب مدال نقره نشون داد که چین در این ماده هم مدعی مدال خواهد بود.

۱۰۰۰۰ متر زنان :
۱ - لینت ماسای (کنیا) - 30:51.24
۲ - مسلچ ملکامو (اتیوپی) - 30:51.34
۳ - ووده آیالو (اتیوپی) - 30:51.95
در حالیکه مسرت دفار دیگر نماینده اتیوپی و قهرمان سابق ۵۰۰۰ متر المپیک تا مترهای آخر مدال طلا رو در دست داشت ، دقيقا در مترهاي پاياني كم آورد و پنجم شد ! و مدال طلاي اين ماده از اتيوپي خارج شد و به كنيا رسيد. و در غياب تيرونش ديبابا قهرمان المپيك ، دو نماينده ديگر اتيپوي نقره و برنز گرفتند.

پرتاب وزنه مردان :
۱ - كريستين كانت ول (امریکا) - 22.03
۲ - توماش مایفسکی (لهستان) - 21.91
۳ - رالف بارتلز (آلمان) - 21.37
کانت ول امریکایی در پرتاب ماقبل آخرش از قهرمان المپیک سبقت گرفت و مدال نقره المپیکش رو به طلا تبدیل کرد تا اولین مدال طلای امریکا بدست بیاد. بارتلز آلمانی هم بالاتر از ریس هوفا پرتابگر نامدار امریکایی اولین مدال کشور میزبان رو کسب کرد.

-------------------------------------------------------------------------

نتايج روز دوم مسابقات :

۲۰ كيلومتر پياده روي زنان :
۱ - اولگا کانیشکینا (روسیه) - 1:28:09
۲ - اولیو لوفنانه (ایرلند) - 1:28:58
۳ - لیو هونگ (چین) - 1:29:10
در بخش زنان هم قهرمان المپیک مدال طلای خودش رو در مسابقات جهانی تکرار کرد. اما دو مدال آور دیگه المپیک موفقیتی کسب نکردند. مدال نقره شرکت کننده ایرلندی هم سورپرایز بزرگ این ماده بود.

پرتاب وزنه زنان :
۱ - والری ویلی (نیوزلند) - 20.44
۲ - نادین کلاینرت (آلمان) - 20.20
۳ - گونگ لیجیائو (چین) - 19.89
بهترین پرتابگر جهان در سالهای اخیر ، مدال طلاي ديگري رو بدون سختي زياد به كارنامه خودش اضافه كرد. چين در اين ماده هم با كسب مدال نشون داد كه در آينده در مسابقات دو و ميداني حرفهاي بيشتري خواهد داشت.

هفتگانه زنان :
۱ - جسيكا انيس (بریتانیا) - 6731 امتیاز
۲ - جنیفر اوسر (آلمان) - 6493 امتیاز
۳ - کامیلا چودزیک (لهستان) - 6471 امتیاز
انیس که بدلیل مصدومیت المپیک رو از دست داده بود ، با اقتدار طلا گرفت و جالب اينكه ۳ شركت كننده اوكرايني ، چهارم تا ششم شدند !

۱۰۰ متر مردان :
۱ - يوسين بولت (جامائیکا) - 9.58 (رکورد جهان)
۲ - تایسون گی (امریکا) - 9.71
۳ - آسافا پاول (جامائیکا) - 9.84
مسابقه ای که تمام علاقه مندان این ورزش از ابتدا انتظارش رو داشتند به بهترین شکل ممکن انجام شد تا سریعترین مسابقه ۱۰۰ متر تاریخ رقم بخوره. یوسین یا اوسین بولت اعجوبه جامائیکایی بار دیگر رکورد جهان رو بشکل اعجاب آوری شکست. بولت در مسابقات المپیک رکورد 9.69 رو ثبت کرده بود و خیلی ها اون رکورد رو دست نیافتنی میدونستند ولی بولت این رکورد رو بقمدار بسیار زیاد یعنی یازده صدم ثانیه شکست و در روزی طلا گرفت که تایسون گی قهرمان دوره قبل جهان بعد از ناکامی المپیک تونست رکورد ملی امریکا رو بشکنه ولی باز هم برای شکست اعجوبه کافی نبود. آسافا پاول رکورد دار اسبق جهان هم برنز گرفت. بنظر میاد که توانایی های بولت تمامی نداره و میشه با اطمینان گقت که بولت بهترین ورزشکار حال حاضر جهان هستش.

يوسين بولت در كنار تابلوي زمان در حال نشان دادن ركورد جهان

-------------------------------------------------------------------------

نتايج روز سوم مسابقات :

۱۰۰۰۰ متر مردان :
۱ - کننیسا بکله (اتیوپی) - 26:46.31
۲ - زرسنای تادسه (اریتره) - 26:50.12
۳ - موزس اندیما ماسای (کنیا) - 26:57.39
بکله یک طلای دیگر به کارنامه موفقش اضافه کرد و رکورد مسابقات جهانی رو هم شکست. بکله با اختلاف زیاد و بسیار راحت به مدال طلا رسید. سیطره افریقایی ها هم در این ماده باقی موند و دو نفر از اریتره (بخش سابق اتیوپی) و کنیا دوم و سوم شدند.

پرتاب چکش مردان :
۱ - پریموژ کوزموش (اسلوونی) - 80.84
۲ - زیمون زیلکوفسکی (لهستان) - 79.30
۳ - آلکسی زاگورنی (روسیه) - 78.09
در این ماده هم قهرمان المپیک ، مدال طلاي خودش رو تكرار كرد. نكته جالب صعود دلشاد نظروف تاجيكستاني به فينال اين ماده بود كه البته يازدهم شد.

۳۰۰۰ متر با مانع زنان :
۱ - مارتا دومينگز (اسپانیا) - 9:07.32
۲ - یولیا زارودنه وا (روسیه) - 9:08.39
۳ - ملکه چموس چیوا (کنیا) - 9:08.57
در روزی که گلنارا سامیتووا روس قهرمان المپیک ، چهارم شد ، شركت كننده اسپانيايي مدال طلاي غير قابل پيش بيني رو براي كشورش كسب كرد و ركورد كشورش رو شكست.

پرش سه گام زنان :
۱ - يارگليس ساوينيه (کوبا) - 14.95
۲ - مابل گای (کوبا) - 14.61
۳ - آنا پیاتیخ (روسیه) - 14.58
در روزی که قهرمان المپیک از کامرون از مسابقات انصراف داد ، ساوينيه كه در المپيك پنجم شده بود. با ركوردي كمتر از اون ركورد به مدال طلا رسيد !! تاتيانا لبده وا قهرمان نامدار روس هم در فينال بسيار ضعيف شد تا تنها شانسش رو براي مدال در ماده ديگرش يعني پرش طول دنبال كنه.

پرش ارتفاع زنان :
۱ - آنا روگوفسكا (لهستان) - 4.75
۲ - مونیکا پیرک (لهستان) و چلسی جانسون (امریکا) - 4.65
شگفتی بزرگ مسابقات شکست یلنا ایسینبایه وا قهرمان شکست ناپذیر روس بود. ایسینبایه وا که از سال ۲۰۰۳ تمام مدالهای طلای مسابقات رو درو کرده بود و بار ها و بار ها رکورد جهان رو شکسته بود. با اعتماد بنفس بیش از حد مسابقات رو از مانع 4.75 شروع کرد که اگر میپرید مدال طلا میگرفت ولی در اقدام اول ناکام شد ! اما در تصمیمی عجیب این مانع رو رد کرد و دو بار شانس دیگرش رو روی مانع 4.80 امتحان کرد و در عین ناباوری مقابل مانعی که بارها از اون گذشته بود ناکام شد تا با چشمانی گریان مسابقات رو ترک کنه.

۱۰۰ متر زنان :
۱ - شلی آن فریزر (جامائیکا) - 10.73
۲ - کرون استوارت (جامائیکا) - 10.75
۳ - کارملیتا جیتر (امریکا) - 10.90
در مسابقه ای هیجان انگیز ، دو جامائيكايي مدالهاي طلا و نقره مسابقات رو كسب كردند تا مدال طلاي سرعت زنان هم نصيب اين كشور بشه. جامائيكا با همين دوندگان سرعت در المپيك هم تمام طلاهاي سرعت رو درو كرد. مدال برنز هم به امريكا رسيد تا هيچ مدال سرعتي از امريكاي شمالي خارج نشه.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هفتم مرداد 1388ساعت 20:45  توسط محسن  | 

بیست و نهمین دوره تیراندازی به اهداف پروازی قهرمانی جهان

بیست و نهمین دوره تیراندازی به اهداف پروازی قهرمانی جهان طی روزهای گذشته در ماریبور اسلوونی برگزار شد و تنها نماینده ایران هم بدون موفقیت مسابقات رو ترک کرد.

در مورد این مسابقات این توضیح رو بدم که ورزش تیر اندازی شامل مواد مختلف و کاملا متفاوتی هستش. مسابقات به ۴ دسته کلی تپانچه ، تفنگ ، اهداف پروازي و اهداف متحرك تقسيم ميشه و مسابقه قهرماني جهان تيراندازي شامل تمام مواد هر ۴ سال يكبار برگزار ميشه. اما براي بعضي از مواد مسابقات قهرماني جهان مجزايي هم دو سال يكبار برگزار ميشه كه با توجه به برگزاري المپيك هر ۴ سال يكبار ، بطور ساليانه يك مسابقه قهرماني جهان (یا المپیک) برگزار بشه. مسابقات قهرمانی جهان اهداف پروازی که در سطح جهان به شاتگان (تفنگ شکاری) معروف هستش شامل مواد تراپ ، تراپ دوبل و اسكيت هستش كه مسابقات در بخش زنان و مردان و در هر بخش بشكل انفرادي و تيمي و در دو رده سني بزرگسالان و جوانان برگزار شد كه جمعا ۲۰ مدال طلا در اين مسابقات توزيع شد.

ايران هم با يك نماينده در ماده تراپ جوانان شركت كرد. در ماده تراپ شركت كنندگان بايد بشقابهايي كه بصورت تك تك به هوا پرتاب ميشن رو بزنند. در هر راند ، ۲۵ بشقاب به هوا پرتاب بشه. مسابقات زنان در بخش جوانان فقط در يك دور برگزار ميشه و مسابقه فينال نداره. اين يك دور هم شامل ۳ راند هستش. يعني شركت كنندگان ۷۵ بشقاب رو بايد هدف قرار بدن كه تعداد بشقاب زده شده ، رتبه اونها رو مشخص ميكنه. در صورت تساوي بين نفرات برتر هم يك دور مسابقه شوت-آف برگزار ميشه كه شبيه ضربات پنالتي تك تك فوتبال هستش.

نتيجه نماينده ايران :

سپيده سيراني / تراپ انفرادي جوانان
مقام ۲۰ بين ۲۹ نفر / ۵۸ امتياز

تنها نماينده ايران در حالي به اين مقام رسيد كه نفرات برتر مسابقه به ترتيب امتيازات ۶۹ ، ۶۸ و ۶۸ رو كسب كردند و سپيده سيراني ۱۰ امتياز با مدال فاصله داشت كه اختلاف زيادي هستش. البته بايد به اين نكته اشاره كرد كه هر ۲۹ نفر شركت كننده (بجز خود نماینده ایران) از كشورهاي صاحب قدرت اين ورزش بودند و در اصل نفر ضعيفي در مسابقات حاضر نبود. ورزش تیراندازی در اهداف پروازی چندسالی بیشتر نیست که در کشور راه اندازی شده ولی رشد بسیار بهتری نسبت به سایر مواد تیراندازی بدلیل جذاب بودنش داره. در مسابقات بازیهای آسیایی دوحه هم امیر ابری لواسانی در ماده تراپ انفرادی فاصله ای با مدال برنز نداشت و تا چند تیر آخر در مقام سوم بود که در تیرهای آخر خوب عمل نکرد و چهارم شد.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هفتم مرداد 1388ساعت 0:55  توسط محسن  | 

هفدهمین دوره بدمینتون قهرمانی جهان

هفدهمین دوره مسابقات بدمینتون قهرمانی جهان دیروز در حیدرآباد هند به پایان رسید و کشور چین ۴ مدال طلا از ۵ طلای مسابقات رو از آن خودش کرد. دو نماینده ایران در مسابقات هم بدون موفقیت در همان دور اول حذف شدند.

مدال آوران مسابقات :

انفرادی مردان :
۱ - لین دان (چین)
۲ - چن جین (چین)
۳ - توفیق هدایت (اندونزی)
۳ - سونی دوی کونکورو (اندونزی)

انفرادی زنان :
۱ - لو دان (چین)
۲ - شی شینفانگ (چین)
۳ - وانگ لین (چین)
۳ - پی هونگ یان (فرانسه)

دوبل مردان :
۱ - فو هایفنگ و کای یون (چین)
۲ - جونگ جای سونگ و لی یونگ دای (کره جنوبی)
۳ - محمد ذکری عبداللطیف و محمد فیروزیزوان محمد تزری (مالزی)
۳ - کو کین کیت و تان بون هونگ (مالزی)

دوبل زنان :
۱ - ژانگ یاون و ژائو تینگ تینگ (چین)
۲ - چنگ شو و ژائو یونلی (چین)
۳ - دو جینگ و یو یانگ (چین)
۳ - ما جین و وانگ شیائولی (چین)

دوبل مختلط :
۱ - توماس لایبورن و کامیلا ریتر جول (دانمارک)
۲ - نووا ویدیانتو و لیلیانا ناتسیر (اندونزی)
۳ - لی یونگ دای و لی هیو جونگ (کره جنوبی)
۳ - خواکیم فیشر نیلسن و کریستینا پدرسن (دانمارک)

رده بندی مدالها :
۱ - چین - ۴ - ۳ - ۳
۲ - دانمارک - ۱ - ۰ - ۱
۳ - اندونزی - ۰ - ۱ - ۲
۴ - کره جنوبی - ۰ - ۱ - ۱
۵ - مالزی - ۰ - ۰ - ۲
۶ - فرانسه - ۰ - ۰ - ۱

تیم چین با بردن ۴ طلا بار دیگر قدرت خودش رو ثابت کرد. چین در مسابقات زنان (انفرادی و دوبل) فقط یک مدال برنز رو از دست داد که اون مدال هم نصیب ورزشکار چینی الاصل فرانسه شد. اما جالب اینکه در بخش دوبل مختلط چین حتی یک مدال برنز هم نگرفت !

----------------------------------

اما دو ورزشکار ایران هم با رتبه خوبشون در رنکینگ جهانی جواز حضور در این مسابقات رو کسب کرده بودند که هر دو در دور اول حذف شدند. البته توجه بشه که تنها ۶۴ نفر برتر جهان در این مسابقات حاضر بودند و حتی حضور در این مسابقات هم افتخار هستش.

چین یان کیت (هنگ کنگ) ۲ - کاوه محرابی (ایران) ۰ / ۲۱-۱۵ و ۲۱-۱۱
پاروپالی کاشیاپ (هندوستان) ۲ - علی شاه حسینی (ایران) ۰ / ۲۱-۹ و ۲۱-۱۳

نتایج مسابقات نشون میده که علی رغم پیشرفت نسبی ورزش بدمینتون در ایران ، ايران هنوز فاصله زيادي تا سطح اول آسيا (که همون سطح اول دنیاست) داره.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هفتم مرداد 1388ساعت 0:28  توسط محسن  | 

ایران بر بام بسکتبال آسیا

تیم ملی بسکتبال ایران با شکست تیم چین میزبان قهرمان ۲۵ امین دوره بسکتبال آسیا شد و بهمراه تیمهای چین و اردن به مسابقات جهانی ۲۰۱۰ ترکیه صعود کرد.

ايران ، قهرمان آسيا

نتایج روز آخر :

مقام 7 و 8 : كره جنوبي ۸۲ - فيليپين ۸۰
مقام 5 و 6 : چين تايپه ۸۷ - قطر ۷۹
مقام 3 و 4 : اردن ۸۰ - لبنان ۶۶
مقام 1 و 2 : ايران ۷۰ - چين ۵۲

رده بندي نهايي :
۱ - ايران
۲ - چين
۳ - اردن
۴ - لبنان
۵ - چين تايپه
۶ - قطر
۷ - كره جنوبي
۸ - قطر
۹ - قزاقستان
۱۰ - ژاپن
۱۱ - كويت
۱۲ - امارات متحده عربي
۱۳ - هندوستان
۱۴ - ازبكستان
۱۵ - اندونزي
۱۶ - سري لانكا

تيم ايران در روز پاياني مسابقات قهرماني آسيا در روزي بياد ماندني با شكست قهرمان بلامنازع آسيا به عنوان قهرماني رسيد. اما قبل از اين بازي تيم اردن هم براحتي تيم پرادعاي لبنان رو شكست داد و سهميه سوم حضور در مسابقات جهاني رو كسب كرد. راشم رايت گارد امريكايي تيم اردن با كسب ۲۸ امتياز ضمن قهرماني تيمش ، عنوان امتيازآورترين بازيكن كل مسابقات رو هم از آن خودش كرد و تيم پرادعاي لبنان كه با استخدام چند بازيكن امريكايي مثل جكسون ورومن و مت فريجي كه سابقه حضور در NBA رو هم داشتند داعيه قهرماني رو داشت ، حتي به مقام سوم هم نرسيد. اين تيم با داشتن ۴ شكست نشون داد كه شايستگي حضور در مسابقات جهاني رو هم نداره. لبنان حتي مقابل كره جنوبي هم با خوش شانسي برنده شد. تيم اردن هم بالاخره بعد از سالها خرج كردن به موفقيتي در بسكتبال رسيد. البته اردني ها براي رسيدن به اين مقام يكي از بهترين مربيان جهان يعني ماريو پالما رو استخدام كردند و حتي ليگ خودشون رو هم تقريبا تعطيل كردند تا بازيكنان اين تيم زمان زيادي رو با هم تمرين كنند. تصميمي كه اثر بدش رو بعدا روي بسكتبال اين كشور خواهد گذاشت. اردن در مسابقات جوانان اسيا هم تيم ضعيفي داشت و اين نشون ميده كه اين كشور ، در سالهاي آينده تيم خطرناكي در سطح آسيا نيست. ضمن اينكه حتي اكثر بازيكنان تيم فعلي اردن هم امريكايي هستند.

اما مسابقه فينال از ابتدا تا انتها تحت اختيار تيم ملي ايران بود. ايران بازي رو بسيار خوب شروع كرد و بعد از اينكه با شوت ۳ امتيازي مهدي كامراني ۳-۲ از حريف پيش افتاد ، ديگه اجازه پيش افتادن رو به چين نداد و اختلاف دو تيم دقيقه به دقيقه بيشتر شد. ايران در وقت اول بازي رو با تركيب هميشگي مهدي كامراني ، جواد داوري ، صمد نيكخواه بهرامي ، اوشين ساهاكيان و حامد حدادي شروع كرد. مهدي كامراني علي رغم مصدوميت در اين بازي فوق العاده ظاهر شد و گارد راس تيم چين كه عضو تيم لس آنجلس ليكرز هستش رو كاملا از بازي محو كرد. اما مرد برتر اين بازي حامد حدادي بود كه مقابل دو بازيكن فعلي و سابق NBA يعني يي جيان ليان و وانگ ژي ژي ايستادگي كرد و تنها وقتي بدليل زياد شدن تعداد خطا براي دقايقي از بازي بيرون رفت ، وانگ ژي ژي موفق به امتياز آوري شد. حدادي با ۱۹ امتياز و ۱۷ ريباند بازيكن برتر زمين بود. ديروز اوشين ساهاكيان هم عملكرد خوبي داشت و البته در دقايقي هم جاي خودش رو به پويا تاجيك داد. اما صمد بهرامي در روز ايده آل نبود و فقط ۲۲ دقيقه بازي كرد. ايران در پايان نيمه اول ۱۷ امتياز در عين ناباوري در مقابل چشمان تماشاگران چيني از حريف پيش افتاد و اين برتري در دقايقي از وقت سوم به بيش از ۲۵ امتياز هم رسيد ولي بيرون رفتن حامد حدادي باعث كم شدن اختلاف شد و اختلاف در پايان وقت سوم باز هم ۱۷ امتياز بود. عملكرد فوق العاده ايران در وقت چهارم هم ادامه داشت و ايران با يك دفاع بي نقص و استفاده بهينه از ضد حملات باز هم اختلاف رو به بيش از ۲۵ امتياز رسوند. البته بازيكنان ايراني با رها كردن بازي در ۲-۳ دقيقه آخر به حريف اجازه دادند تا نتيجه رو آبرومندانه تر كنه. ايران در اين مسابقه از ابتدا تا انتها عالي بازي كرد و كاملا شايسته برد بود.

اين قهرماني در شرايطي بدست اومد كه قهرماني دور گذشته ايران بدليل عدم حضور تيم اصلي چين از سوي برخي كارشناسان چندان جدي گرفته نميشد ولي ايران با قهرماني مجدد و اينبار در خانه چين ثابت كرد كه بهترين تيم آسيا در حال حاضر هستش. بسكتبال ايران بدون هيچ شكي موفقترين ورزش ايران در سالهاي اخير بوده. موفقيتهاي ايران از سال ۲۰۰۲ آغاز شد و در سال ۲۰۰۹ به اوج خودش رسيد. ايران در سال ۲۰۰۲ در كويت براي اولين بار در مسابقات جوانان آسيا به مقام دوم رسيد و به مسابقات جهاني صعود كرد. اما در سال ۲۰۰۴ موفق شد هم در مسابقات جوانان در بنگلور هند و هم در مسابقات اميد (زیر ۲۰ سال) در تهران به مقام قهرمانی آسیا برسه. ایران در سال ۲۰۰۶ در بازیهای آسیایی بعد از ۵۵ سال به مدال برنز بازیهای آسیایی رسید. اما اوج کار بسکتبال ایران از سال ۲۰۰۷ شروع شد. وقتی تیم صباباتری در تهران برای اولین بار قهرمان آسیا شد. چند ماه بعد تیم بزرگسالان ایران در توکوشیما ژاپن برای نخستین بار قهرمان آسیا شد. ایران در سال ۲۰۰۸ هم موفق بود و صباباتری بار دیگه اینبار در کویت قهرمان آسیا شد. چندی بعد از حضور ایران در المپیک هم تیم جوانان ایران در تهران بار دیگه قهرمان آسیا شد. سال ۲۰۰۹ هم به بهترین شکل برای بسکتبال ایران در آسیا سپری شد. ابتدا مهرام تونست در اندونزی قهرمان آسیا بشه و دیروز هم تیم ملی ایران با شکست چین یکی از ۸ تیم برتر المپیک به مقام قهرمانی آسیا رسید. بسکتبال ایران با مدیریت محمود مشحون به سطح اول آسیا رسیده و در صورت ادامه این روند قادر به رقابت با تیمهای برتر جهان هم خواهد بود.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و ششم مرداد 1388ساعت 23:36  توسط محسن  | 

مرحله نیمه نهایی بسکتبال قهرمانی آسیا

تیمهای ایران و چین با شکست دو تیم عربی-امریکایی اردن و لبنان به فینال ۲۵ امین دوره بسکتبال قهرماني مردان آسيا صعود كردند.

نتايج نيمه نهايي :
ايران ۷۷ - اردن ۷۵
چين ۷۲ - لبنان ۶۸

مسابقات مقامهای ۵ تا ۸ :
قطر ۸۳ - فيليپين ۶۵
چين تايپه ۷۰ - كره جنوبي ۶۵

تكليف هر دو مسابقه نيمه نهايي امروز در دقيقه آخر مشخص شد و دو تيمي كه از ابتدا هم بيشترين شانس رو براي فيناليست شدن داشتند و تا اينجا هم بدون شكست بودند به ديدار نهايي صعود كردند. در ديدار اول نيمه نهايي ، تيم ملي ايران در حالي بمصاف تيم امريكايي اردن رفت كه وضعيت مهدي كامراني مشخص نبود. اما با شروع بازي مهدي كامراني در تركيب تيم ايران قرار گرفته بود. ايران بازي رو بسيار خوب آغاز كرد و در كوارتر اول با عملكرد درخشان كامراني و صمد نيكخواه ، ۵ امتياز از حريف جلو افتاد. جالب اينكه هر ۱۷ امتياز ايران در كوارتر اول توسط اين دو بازيكن بدست اومد. در كوارتر دوم هم روند خوب ايران ادامه داشت و اختلاف به ۱۳ امتياز رسيد. در اين وقت هم امتيازات ايران توسط همون بازيكنان قبلي بعلاوه حامد آفاق كه بجاي جواد داوري به بازي اومده بود بدست اومد. اما با شروع وقت سوم ورق برگشت ، مهدي كامراني بدليل تشديد مصدوميت بازي رو ترك كرد و بدون كامراني ، تيم ايران در خطر قرار گرفت. اردن با پرتابهاي ۳ امتيازي بازيكنان امريكايي خودش ، اختلاف رو به ۲ امتياز رسوند. با شروع وقت چهارم ، ايران روند خوبش رو از سر گرفت و باز هم نزديك ۷ امتياز از حريف جلو افتاد. اما اردن بعد از گذشت ۵ دقيقه با پرتابهاي ۳ امتيازي متوالي بازي رو مساوي كرد. در دقايق پاياني و بعد از زياد شدن تعداد خطاهاي جواد داوري ، وسلين ماتيچ مربي ايران ريسك بزرگي كرد و مهدي كامراني مصدوم رو باز هم به بازي آورد. ايران باز هم اختلاف رو تا حدود ۵ امتياز زیاد كرد و باز هم پرتابهاي تيم اردن برای تيم ايران مشکل ساز شد و پرتاب ۳ امتيازي يكي از بازيكنان اردن (فکر میکنم انور سوبزوکوف) اردن رو برای اولین بار در ۵۰ ثانیه مانده به پایان بازی ۷۵-۷۴ پیش انداخت. در شرایط فوق العاده حساس بازی روی پویا تاجیک خطا انجام شد که فقط تونست پنالتی دومش رو تبدیل به گل کنه. شوت بازیکن اردن در موقعیت حمله این تیم توسط دفاع خوب ایران مهار شد و در ۳۰ ثانیه پایانی توپ به تیم ایران رسید که صمد نیکخواه بهرامی در حرکاتی کاملا انفرادی تونست با نفوذ به سبد ۲ امتیاز بگیره و در ۱۲ ثانیه پایانی ایران رو پیش بندازه. تیم اردن بعد از تایم اوت ماریو پالما مربی پرتغالی خودش نتونست از آخرین فرصت شوتش بدلیل اشتباه راشیم رایت گارد امریکایی خودش استفاده کنه و تیم ایران با شایستگی راهی فینال شد. حامد حدادي با كسب فقط ۵ امتياز و البته ۱۲ ريباند ، بازي خوبي انجام نداد ولي ساير بازيكنان ايران ضعف سنتر توانمند ايران در اين بازي رو جبران كردند.

در مسابقه دوم نیمه نهایی ، لبنان باز هم چين ميزبان رو به خطر انداخت. اما اينبار برخلاف بازي دو تيم در دور مقدماتي ، لبنان واقعا فاصله اي تا شكست قهرمان بلامنازع آسيا نداشت. جكسون ورومن سنتر امريكايي تيمهاي صبامهر و مهرام كه توسط لبنان خريداري شده ، ستاره اين بازي بود و نزديك ۲۷ امتياز براي تيم متقلب لبنان كسب كرد. در وقت آخر چين چند بار اختلاف رو به ۵-۶ امتياز رسوند ولي هربار لبنان موفق به جبران فاصله شد و مهمترين اتفاق بازي در ۵۰ ثانيه پاياني افتاد. جايي كه در امتياز مساوي ، بازيكن چيني پرتاب ۳ امتيازي خودش رو هدر داد ولي داور ازبكستاني اين مسابقه خطاي روني فهد گارد (استثنائا لبنانی) تیم لبنان رو اعلام کرد. البته بازیکن چینی یکی از سه پرتاب خودش رو هدر داد ولی همین صحنه و هدر رفتن فرصت بعدی توسط تیم لبنان باعث شکست این تیم شد. بعد از بازی بازیکنان و مربیان لبنان جنجال بزرگی بر سر این موضوع ایجاد کردند. البته صحنه خطا واقعا مشکوک بود ولی سایر تصمیمات داوران در طول بازی تاحدودی بسود لبنان بود و بنظر من در مجموع چین بهتر از حریف بود و نهایتا هم برنده شد.

صحنه جنجالي مسابقه لبنان و چين ، داور ازبك در اين صحنه خطاي روني فهد رو اعلام كرد

تيم ايران فردا در ساعت ۱۷:۳۰ در استاديوم تيانجين در همين شهر بمصاف چين ميزبان ميره. چين در ۷ دوره اول مسابقات قهرماني آسيا بدليل مشكلات سياسي شركت نكرد (بطور کل چین تا سال ۱۹۷۴ در مسابقات بین المللی شرکت نمیکرد) چین از سال ۱۹۷۵ تا ۲۰۰۵ تنها در دو دوره ۱۹۸۵ و ۱۹۹۷ قهرمان نشد و در ۱۴ دوره به مدال طلا رسید. در سال ۱۹۸۵ ، چين با باخت مقابل كره جنوبي و فيليپين ، سوم شد و در سال ۱۹۹۷ هم در نيمه نهايي مغلوب كره جنوبي شد و برنز گرفت. بجز اين ۳ شكست ، چين يكبار هم در سال ۱۹۹۳ در دور مقدماتي مغلوب عربستان سعودي شد ولي در نهايت به قهرماني رسيد. يعني چين در طول ۳۰ سال فقط ۴ بار در مسابقات آسيايي شكست خورده. البته چين در سال ۲۰۰۷ تيم دومش رو به مسابقات فرستاد و به مقام دهم رسيد. حالا اين غول بسكتبال آسيا در حالي مقابل ايران قرار ميگيره كه يائو مينگ ستاره بي بديل آسيا رو در اختيار نداره ولي عوض يي جيان ليان بازيكن تيم نيوجرزي نتس در اين تيم هست و ضمنا وانگ ژي ژي بازيكن سابق NBA هم در اين تيم حضور داره. گارد راس اين تيم سون يو هم فصل پيش در لس آنجلس ليكرز بازي كرد و البته در سال اينده اين تيم رو ترك خواهد كرد. چين در سالهاي گذشته با كمك يك مربي ليتوانيايي (که در حال حاضر مربی تیم ملی یونان هستش) به سطح تیمهای اروپایی رسیده و در مسابقات المپیک هم موفق به شکست آلمان شد و در مقابل اسپانیا هم در وقت اضافه شکست خورد ! اما چین در این مسابقات با رفتن كازلائوسكاس و استفاده از يك مربي چيني قدرت سابقش رو نداره و در ۳ مسابقه تا آستانه شکست جلو رفت ، هر چند كه در نهايت موفق به پيروزي شد. اما با اينحال چين فدرت برتر بسكتبال آسيا هستش و حتي بدون يائو مينگ هم شانس بيشتري براي قهرماني داره.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و پنجم مرداد 1388ساعت 2:31  توسط محسن  | 

مرحله یک چهارم نهایی بسکتبال قهرمانی آسیا

مرحله یک چهارم نهایی بسکتبال قهرمانی آسیا امروز در تیانجین چین برگزار شد و ۴ تیم اردن ، ايران ، چين و لبنان به مرحله نيمه نهايي درحالي صعود كردند كه از ابتداي مسابقات هم پيش بيني صعود همين ۴ تيم به نيمه نهايي ميشد.

نتايج يك چهارم نهايي :
اردن ۸۱ - فيليپين ۷۰
ايران ۷۵ - قطر ۶۵
چين ۱۰۱ - چين تايپه ۸۳
لبنان ۶۸ - كره جنوبي ۶۵

مسابقات مقامهای ۹ تا ۱۲ :
قزاقستان ۷۶ - كويت ۵۷
ژاپن ۸۶ - امارات ۵۹

هر ۴ تيم پيروز اين مرحله از قبل پيش بيني ميشد ولي هر ۴ تيم با اختلافي كمتر از حد پيش بيني موفق به پيروزي شدند. من بجز بازي سوم ، ۳ بازي ديگر رو ديدم. در بازي چين هم چين تايپه مقابل چين بزرگ تا ابتداي كوارتر سوم مقاومت كرد ولي بعد از اون بازي رو از دست داد.

اما در مسابقه اول تيم اردن با تركيبي از بازيكنان امريكايي به مصاف فيليپين رفت. بازي تا ميانه كوارتر دوم برابر بود كه شوتهاي ۳ امتيازي متوالي بازيكنان اردن ، مخصوصا ايمن دعيس اردن رو ۱۲ امتياز پيش انداخت. اين اختلاف تا كوارتر سوم هم حفظ شد ولي در وقت پاياني فيليپين شروع بسيار خوبي داشت و در دقايقي حتي اختلاف رو به ۵ امتياز هم رسوند ولي شوتهاي ۳ امتيازي بي شمار هدر رفته تيم فيليپين باعث حذف اين تيم شد. فيليپين در صورتي كه همون درصد پرتاب مقابل ايران رو در اين بازي هم داشت ، موفق به برد ميشد. اردن در نيمه دوم بطور كامل توسط راشم رايت بازيكن امريكايي اين تيم اداره شد و ميشه با اطمينان گفت كه بدون اين بازيكن ۱۰۰ درصد امريكايي ، اردن بازي رو واگذار ميكرد. اين بازيكن تا اينجا امتياز آورترين بازيكن مسابقات بوده.

مسابقه دوم بين تيمهاي ايران و قطر بود. ايران بازي رو بدون صمد نيكخواه و حامد آفاق آغاز كرد و اين دو بازيكن تقريبا در كوارتر اول بازي نكردند. صمد بدليل مصدوميت زانو از ابتدا بازي نكرد و حامد آفاق هم بدليل تصميم اشتباه مربي نيمكت نشين بود. قطر با شوتهاي راه دور بازيكنانش مخصوصا سعيد عبدالرحمان براي دقايقي ۷ امتياز هم از ايران جلو افتاد ولي امتيازات متوالي حامد آفاق بازي رو ۲۷-۲۷ مساوي كرد ولي شوت ثانيه پاياني بازيكن قطري نتيجه نيمه اول رو ۳۰-۲۷ بنفع قطر رقم زد. ايران نيمه دوم رو كاملا متفاوت پيگيري كرد و از ميانه كوارتر سوم ، ايران قدرت برتر خودش رو به حريف نشون داد و تا پايان وقت سوم با بازي خوب حامد آفاق و اوشين ساهاكيان اختلاف به نزديك ۱۰ امتياز هم رسيد. اتفاق تلخ وقت سوم ، مصدوميت شديد مهدي كامراني بود كه در برشي بسمت سبد توسط مصطفي السيد بازيكن سنگالي تيم قطر بشدت از ناحيه كمر مصدوم شد و راهي بيمارستان شد. اما مصدوميت مهدي (که روز خوبی هم نداشت) هم روند خوب تیم ایران رو متوقف نکرد و ایران با بازی خوب صمد نیکخواه بهرامی اختلاف رو چند بار به ۱۹ امتیاز هم رسید. هرچند که طبق معمول بازی بی دقت بازیکنان ایران در دقایق پایانی اختلاف رو تا ۱۰ امتیاز کم کرد. حامد حدادی در این بازی در دفاع بسیار موفق بود ولی در حمله ترن اوور و شوت بی حاصل زیادی داشت و در کل خوب بازی نکرد.

اما آخرین مسابقه این مرحله ، حساسترين مسابقه اين مرحله بود. كره جنوبي فاصله اي تا حذف كردن تيم پرادعاي لبنان نداشت. كره جنوبي ۳ كوارتر از لبنان جلو بود ولي عملكرد عجيب و غريب روني فهد گارد راس ذخيره تيم لبنان بازي رو در پايان وقت سوم به تساوي رسوند. كره جنوبي در ۷ دقيقه ابتداي وقت چهارم بدترين بازي ممكن رو ارائه داد و بازيكنان اين تيم توپهايي رو از دست دادند كه بازيكنان تيم زير ۱۶ سال كره هم از دست نخواهند داد ! كره در اين بازي فقط ۷ پرتاب از ۱۷ پرتاب آزادش رو بثمر رسوند كه براي تيم شوتزن كره جنوبي فاجعه آميز تلقي ميشه. لبنان خوش شانس بدليل عملكرد ضعيف حريف ، ۱۲ امتياز تا ۲:۳۰ ثانيه پاياني پيش افتاد ولي ۳ شوت ۳ امتيازي پياپي از كره جنوبي بشكلي باورنكردني اين تيم رو به بازي برگردوند. كره در شرايطي كه ۱ امتياز عقب بود روي بدترين بازيكن ممكن لبنان يعني فادي الخطيب خطا كرد و دو پرتاب آزاد خطيب اختلاف رو به ۳ رسوند. كره اي ها ۱۴ ثانيه فرصت براي زدن يك شوت ۳ امتيازي و مساوي كردن بازي داشتند كه بازيكنان لبنان با هوشياري خطا كردند. بازيكن كره اي پرتاب دوم رو هدر داد و در ثانيه هاي پاياني روي بازيكن لبناني خطا كردند كه داور در عين ناباوري اين رو خطاي غير ورزشي اعلام كرد و تلاش تيم كره بي حاصل موند ! لبنان با نمايش امروزش شانسي مقابل چين نخواهد داشت.

در مسابقات نيمه نهايي فردا ايران بمصاف اردن ميره و چين و لبنان با هم مسابقه خواهند داد. برندگان اين دو بازي ضمن صعود به فينال به مسابقات جهاني تركيه هم صعود ميكنند. بازنده بزرگ اين مسابقات هم رسانه اصطلاحا ملي هستش كه اصلا توجهي به مهمترين رويداد بسكتبال آسيا نداره !

+ نوشته شده در  جمعه بیست و سوم مرداد 1388ساعت 22:42  توسط محسن  | 

پايان دور دوم بسكتبال قهرماني آسيا

دور دوم یا یک هشتم نهایی مسابقات بسکتبال قهرمانی آسیا دیروز در تیانجین چین به پایان رسید و چهره ۸ تیم صعود کننده به یک چهارم نهایی مشخص شد.

نتایج دور دوم :

گروه E :
کره جنوبی ۷۸ - کویت ۵۸
ایران ۱۰۱ - ژاپن ۷۱
فیلیپین ۷۷ - چین تایپه ۷۰
ایران ۸۸ - فیلیپین ۷۸
ژاپن ۷۸ - کویت ۵۱
کره جنوبی ۷۲ - چین تایپه ۷۰
فیلیپین ۸۵ - کویت ۷۱
چین تایپه ۹۹ - ژاپن ۷۹
ایران ۸۲ - کره جنوبی ۶۶

گروه F :
اردن ۹۸ - قزاقستان ۸۰
چین ۸۲ - امارات ۵۹
لبنان ۷۳ - قطر ۶۳
قزاقستان ۸۴ - امارات ۵۶
چین ۷۱ - لبنان ۶۸
اردن ۷۴ - قطر ۶۰
قطر ۹۱ - امارات ۴۵
لبنان ۱۰۵ - قزاقستان ۵۶
چین ۸۹ - اردن ۸۳

مسابقات مقامهای ۱۳ تا ۱۶ :
ازبکستان ۹۰ - سری لانکا ۴۷
هندوستان ۹۱ - اندونزی ۵۲
اندونزی ۷۴ - سری لانکا ۴۲
هندوستان ۸۹ - ازبکستان ۷۳

برنامه مرحله یک چهارم نهایی :
اردن - فیلیپین
ایران - قطر
کره جنوبی - لبنان
چین - چین تایپه

تيم ايران مرحله دوم مسابقات رو هم مقتدرانه با ۳ برد پشت سر گذاشت تا همراه با چين ، تنها تيمهاي بدون شكست مسابقات باشه. ايران در ۳ مسابقه دور دوم بسيار بهتر از مسابقات دور اول بازي كرد و هر ۳ حريف رو تقريبا بدون دردسر شكست داد تا در صدر گروه قرار بگيره و در مرحله يك چهارم نهايي با آسانترين حريف ممكن يعني قطر روبرو بشه. بازي اول ايران در اين مرحله مقابل ژاپن بود ، تيمي كه بدون يكي -دو بازيكن اصلي به اين مسابقات اومده و ديگه هيچ نشاني از قدرت سابق بسكتبال آسيا نداره. ايران اين بازي رو در همون كوارتر اول تمام كرد و در ساير دقايق بازيكنان ذخيره بيشتر به بازي گرفته شدند. بازي بعدي مقابل فيليپين بود ، ايران در اين بازي هم در نيمه اول بسيار خوب بازي كرد و در دقايقي بيش از ۲۵ امتياز هم جلو افتاد ولي تيم فيليپين در نيمه دوم روزي رويايي رو در پرتابهاي راه دور داشت و اختلاف رو حتي يكبار تا ۹ امتياز هم كم كرد ، البته بازي بي دقت تيم ايران هم كمك زيادي به فيليپين كرد. بازيكنان ايران در نيمه دوم بيشتر از ارائه بازي خودشون دنبال بازي نمايشي و حتي تحقير تيم حريف بودند و همين روش چيزي نمونده بود كار دست ايران بده ! در اين بازي حامد حدادي بهترين بازيكن ايران بود.

ايران در آخرين بازي دور دوم به مصاف كره جنوبي قدرت بسكتبال آسيا رفت. اين بازي از اين جهت مهم بود كه برنده اون ميتونست از رودر رويي با لبنان در دور بعد و چين در نيمه نهايي پرهيز كنه و براي همين هر دو تيم با تمام توان تا پايان مسابقه دادند كه تيم ايران موفق شد با اختلافي كه در نيمه اول ايجاد كرد و دفاع خوبي كه مقابل پرتابهاي ۳ امتيازي خطرناك كره اي ها انجام داد بازي رو با اختلاف مناسبي بنفع خودش تمام كنه. حامد آفاق اسلاميه با ۲۴ امتياز بهترين بازيكن اين مسابقه بود و حامد حدادي هم نمايش موفقي مقابل ها سئونگ جين بازيكن سابق NBA تيم كره داشت. اين بازي با توجه به قدرت تيم كره جنوبي ، بهترين نتيجه تيم ايران تا اينجاي مسابقات بود. در ساير مسابقات اين گروه فيليپين با دو برد نزديك مقابل ژاپن و تايوان بعنوان تيم سوم صعود كرد و تيم بدشانس تايوان هم با برد روز آخر مقابل ژاپن بعنوان تيم چهارم صعود كرد ولي قطعا روبرو شدن با چين شانس زيادي براي تايوان باقي نميذاره. تايوان بيشترين مشكل رو براي ايران ايجاد كرد و در دقايق آخر شكست خورد. مقابل كره هم فقط با دو اختلاف باخت. مقابل فيليپين هم تا دقايق آخر جلو بود كه مغلوب شد.

در مسابقات گروه ديگر هم چين با اينكه اول شد ولي دو تيم عربي-امريكايي لبنان و اردن زنگ خطر رو براي قدرت بلامنازع آسيا به صدا در آوردند. چين مقابل لبنان دقيقا تا آستانه شكست پيش رفت ولي شوت از دست رفته بازيكنان لبنان در ثانيه هاي آخر موجب برد چين شد. چين مقابل اردن هم همين سرنوشت رو داشت. چين در هر دو بازي ابتدا اختلاف مناسبي ايجاد كرد ولي اين اختلاف در كوراتر آخر از بين رفت و هر دو تيم لبنان و اردن حتي فرصت مساوي كردن و جلو افتادن رو هم داشتند. در ساير مسابقات گروه ، لبنان روز قبل از بازي مقابل چين ، در مقابل قطر تا آستانه شكست رفت و در دقايق آخر بدليل اشتباهات حريف برنده شد. لبنان پر نوسان ترين تيم مسابقات بوده ، تيمي كه قزاقستان ، امارات و اندونزي رو با اختلاف باور نكردني شكست ميده و چين رو تا لبه شكست ميبره ولي براحتي به اردن ميبازه و مقابل قطر هم با خوش شانسي برنده ميشه !! اردن هم با دو بر مقابل امارات و قزاقستان بعد از چين بعنوان تيم دوم صعود كرد تا حريف احتمالي ايران در نيمه نهايي باشه.

مسابقات يك چهارم نهايي تا ساعاتي ديگر برگزار ميشه و تيم ايران بايد به مصاف قطري بره كه تيم خيلي قدرتمندي نيست ولي همين تيم در اين مسابقات لبنان رو تا آستانه شكست برد. قطر با جمعي بازيكن افريقايي به اين مسابقات اومده كه اين بازيكنان بدليل مسن شدن ، ديگه اون توانايي سابق رو ندارن و قطر ديگه اون تيم قدرتمند ۴ سال پيش نيست. خطرناكترين بازيكن قطر ، سعيد عبدالرحمان گارد راس اين تيم هستش كه قدرت شوتزني بالايي هم داره. (البته اسم اصلی این بازیکن حتما چیز دیگری است که بعد از تابعیت قطر تغییرش داده) آخرین مصاف این دو تیم تورنمنت دوستانه قطر بود که در اون مسابقات ایران با درخشش مهدی کامرانی در وقت اضافی قطر رو شکست داد. البته در اون بازی حدود نیمی از ترکیب اصلی ایران غایب بودند و قطر هم بهترین بازی خودش رو نشون داد.

در سایر مسابقات بنظر نمیاد چین مشکلی مقابل چین دوم یعنی چین تایپه داشته باشه. هرچند که چین در این مسابقات بدون یائو مینگ شکننده نشون میده. اردن هم شانس زیادی برای بردن فیلیپین و صعود برای اولین بار به مرحله نیمه نهایی داره. اما مسابقه لبنان و کره جنوبی چندان قابل پیش بینی نیست. کره جنوبی قدرت شوتزنی بالایی داره که اگر مهار نشه ، هر تيمي رو ميتونه به دردسر بندازه.

+ نوشته شده در  جمعه بیست و سوم مرداد 1388ساعت 1:53  توسط محسن  | 

قرعه کشی پنجمین دوره والیبال قهرمانی باشگاههای جهان

قرعه کشی پنجمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاههای جهان در دوحه قطر انجام شد و تیم پیکان تهران قهرمان آسیا و نماینده ایران حریفانش رو در این مسابقات شناخت.

گروه بندی مسابقات :

گروه ۱ ) ترنتینو والی (ایتالیا) - دینامو کازان (روسیه) - کوروزال (پورتوریکو) - الزمالک (مصر)
گروه ۲ ) اسکرا بلچاتوف (لهستان) - نماینده امریکای جنوبی ـ العربی (قطر) - پیکان تهران (ایران)

اضافه کنم که ظاهرا بنظر میاد تیم دینامو کازان روسیه به زنیت کازان تغییر نام داده و نکته بعدی اینکه نماینده امریکای جنوبی هم تا چندی دیگه مشخص میشه که ظاهرا باید تیمی از برزیل باشه.

این مسابقات اولین دوره مسابقات باشگاهی جهان بعد از سالها تحت نظر FIVB هستش. البته سالهای قبل هم مسابقاتی بدین شکل برگزار میشده ولی دیگه پیگیری نشده. مسابقات باشگاههای جهان از سال ۱۹۸۹ آغاز شده و تا سال ۱۹۹۲ هر سال برگزار شده ولی برگزاری اون تا امسال متوقف شده بود. در هر ۴ دوره اول این مسابقات تیمهای ایتالیایی به مقام قهرمانی مسابقات رسیدند. پیکان چند ماه پیش در امارات با قهرمانی در آسیا به این مسابقات صعود کرد و مسابقات تقریبا ۳ ماه دیگه در سالن آسپایر قطر برگزار میشه.

در مورد خود مسابقات هم پیکان قطعا با بازیکنان کمکی و ترکیب تیم ملی ایران در مسابقات شرکت میکنه. بشکل منطقی خیلی بعید بنظر میاد که پیکان بتونه نماینده لهستان و قهرمان امریکای جنوبی رو ببره. (البته بازیکنان ملی پوش برزیل همگی در اروپا بازی میکنند) ولی این تیم چندی پیش نماینده قطر رو در مسابقات آسیایی ۳-۰ برد ولی قطعا نماینده قطر با بازیکنان خارجی قویتری به این مسابقات میاد. بهر حال پیکان شانس زیادی برای صعود از دور اول نداره ولی این امر غیر ممکن هم نیست !

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و دوم مرداد 1388ساعت 23:48  توسط محسن  | 

پایان دور مقدماتی هندبال قهرمانی جوانان جهان 2009

دور مقدماتی هفدهمین دوره هندبال قهرمانی جوانان جهان روز گذشته در مصر به پایان رسید و تیم ایران علی رغم شایستگی از راه یابی به دور دوم حذف شد و باید برای مقامهای ۱۷ تا ۲۰ مسابقه بده.

نتایج تیم ایران :
برزیل ۳۱ - ایران ۲۷
نروژ ۳۰ - ایران ۲۶
ایران ۳۶ - اسپانیا ۳۵
فرانسه ۳۶ - ایران ۲۶
ایران ۳۸ - تونس ۲۶

رده بندی دور مقدماتی :
گروه اول :
۱ - آلمان - ۸ امتیاز
۲ - مصر - ۸
۳ - آرژانتین - ۶
۴ - ایسلند - ۴
۵ - قطر - ۲
۶ - کویت ۲

گروه دوم :
۱ - برزیل - ۸ امتیاز
۲ - فرانسه - ۶
۳ - اسپانیا - ۶
۴ - نروژ - ۶
۵ - ایران - ۴
۶ - تونس - ۰

گروه سوم :
۱ - اسلوونی - ۱۰ امتیاز
۲ - سوئد - ۸
۳ - استونی - ۶
۴ - هلند - ۴
۵ - گرونلند - ۲
۶ - لیبی ۰

گروه چهارم :
۱ - دانمارک - ۱۰ امتیاز
۲ - پرتغال - ۸
۳ - جمهوری چک - ۴
۴ - بلاروس - ۴
۵ - الجزایر - ۳
۶ - مراکش - ۱

از هر گروه ۳ تیم به دور بعد صعود کردند و تیم ایران هم علی رغم انجام بازیهایی بسیار خوب از دور مسابقات حذف شد. این اولین حضور ایران در مسابقات جوانان جهان بود و مسابقات هم در سطح و کیفیت بسیار بالایی انجام شد و شبکه های تلویزیونی عربی هم پوشش خوبی به این مسابقات داده بودند ولی من فقط دو بازی تیم ایران رو دیدم که هر دو بازی هم منجر به برد ایران شد !

ایران در گروه مرگ قرار گرفته بود و روی کاغذ بازی با برزیل آسانترین بازی ایران بود (برزیلی که بعدا بعنوان سرگروه صعود کرد) ایران در این بازی تا دقیقه ۲۵ با ۶ گل از حريف جلو بود ولي در نهايت برزيل بازي رو در ۱۵ دقيقه آخر در دست گرفت و برنده شد. در اين بازي ميلاد مسائلي با ۹ گل بهترين بازيكن ايران بود. بازي دوم هم سرنوشت مشابهي داشت ، ايران مقابل تيم اروپايي نروژ تا ۵ دقيقه پاياني پاياپاي جلو رفت ولي باز هم بازي رو در دقايق آخر از دست داد. در اين بازي الله كرم استكي ۷ گل و برادر كوچكترش سجاد ، ۶ گل زدند.

اما سومين بازي ايران مقابل اسپانيا روزي تاريخي براي هندبال ايران بود و تيم ايران در روزي تاريخي اسپانيا يكي از قدرتهاي برتر جهان رو شكست داد. اين بازي از ابتدا تا انتها نزديك دنبال شد ولي در آخرين دقيقه ايران با گل محمد صدرايي برنده شد. البته اسپانيا در آخرين لحظات فرصت زدن گل تساوي رو داشت كه از دست داد. ميلاد مسائلي ۱۱ گل از ۱۲ حمله خودش بثمر رسوند و بهترين بازيكن ايران بود. برادران استكي هم هر كدوم ۸ گل زدند. در اين بازي سعيد برخورداري دروازه بان ايران هم در نيمه دوم چند مهار فوق العاده داشت و در نهايت عامل برد ايران شد. سجاد استكي در ۵ دقيقه پاياني اين بازي بشدت از ناحيه كمر مصدوم شد و زمين رو ترك كرد. ايران با اين برد مجددا شانس صعود پيدا كرد و در صورت بردن دو بازي بعدي به دور بعد صعود ميكرد ولي ايران بازي ضعيفي مقابل فرانسه انجام داد و با ۱۰ گل شكست خورد.

آخرين بازي ايران مقابل تونس قهرمان افريقا بود كه ايران بسيار بسيار خوب بازي كرد و اين حريف قدرتمند رو با اختلاف زياد شكست داد. تونس دراين مسابقات در تمام مسابقاتش شكست خورد ولي در تمام اونها با اختلاف بسيار كمي مغلوب شده بود. در اين بازي سجاد استكي كه بدليل مصدوميت نمايش خوبي مقابل فرانسه نداشت‌ ، فوق العاده ظاهر شد و ۱۷ گل بثمر رسوند !!! كه تا اينجا بيشترين تعداد گل در يك مسابقه در كل مسابقات هستش. در صورت باخت اسپانيا مقابل فرانسه در روز آخر ايران ميتونست در گروه چهارم بشه ولي اسپانيا با بردن اين بازي با اينكه بعنوان تيم سوم صعود كرد ولي بدليل حذف شدن هر دو تيم نروژ و ايران (که اسپانیا رو برده بودن) باختهای این تیم در دور بعد محسوب نمیشه و اسپانیا فعلا در صدر گروهش در دور دوم قرار داره.

نتایج نشون میده که بجز مسابقه با فرانسه ، تيم ايران عملكرد بسيار خوبي در اين مسابقات داشته و شكست تيم اسپانيا (در مسابقه ای که هنوز صعود یا حذف تیمی مشخص نبود و هر دو تیم با تمام توان بازی کردند) بزرگترين اتفاق تاريخ هندبال ايران بنظر من هستش. هرچند كه بدليل بدشانسي و قرعه بد ، تيم ايران موفق نميشه مقام درخوري كسب كنه ولي تيم ايران نمايش بسيار خوبي در اين مسابقات داشت و شايد اگر در يكي از دو مسابقه اولش مقابل برزيل و نروژ ميتونست برتري اوليه خودش رو حفظ كنه ، الان نتايج افتخار آميزتري بدست آورده بود. نتايح مراجل بعدي نشون ميده كه گروه ايران تا چه حد سخت بوده.

با اين نتايج ايران براي مقامهاي ۱۷ تا ۲۰ بايد با تيمهاي چهارم گروههاي ديگه مسابقه بده. ايران در اولين بازي با قطر مسابقه ميده و در صورت برد (یا باخت) با برنده (یا بازنده) مسابقه گرونلند و الجزایر مسابقه میده. بنظر میاد که ایران براحتی بتونه این تیمها رو ببره و به مقام هفدهم برسه. الجزایر تیم چندان خوبی نیست ، هرچند كه در روز آخر تونست تیم صعود کرده جمهوری چک رو ببره. قطر هم با چندین و چند بازیکن تغییر تابعیت داده شده به مسابقات اومده ولی حرفی مقابل حریفانش در گروه اول نداشت. گرونلند هم که مستعمره دانمارک در قاره امریکا هستش و ضعیفترین تیم بین این ۴ تیم بنظر میاد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و دوم مرداد 1388ساعت 1:55  توسط محسن  | 

اولين دوره جودو قهرماني نوجوانان جهان

اولين دوره مسابقات جودو قهرماني نوجوانان جهان روز گذشته در مجارستان به پايان رسيد و تيم يكنفره ايران هم مطابق انتظار به موفقيتي نرسيد !

اين مسابقات انتخابي مسابقات اولين دوره المپيك نوجوانان سنگاپور بود و قرار بود تيم ايران با تركيب كامل در مسابقات شركت كنه اما فاجعه سقوط هواپيما در قزوين باعث كشته شدن اعضاي تيم جودوي نوجوانان ايران شد و جامعه ورزش ايران رو در روزهايي كه كل جامعه ايران عزادار بود ، عزادارتر كرد ! هرچند كه بعدا مشخص شد ۳ تن از اعضاي اين تيم همون افرادي كه قبلا گفته ميشد نبودند و جودوكاران صغرسني بودند ولي بهرحال از دست دادن اعضاي اين تيم (حتی اگر بزرگتر از سن واقعی باشن) فاجعه تلخی برای ورزش ایران بود. اما فدراسیون جودو هم در صورت اثبات این اتفاق (که بنظر میاد اثبات هم شده) عمل بسیار زشتی انجام داده و مسئولین این فدراسیون مستوجب اخراج شدن هستند !

بهر حال بعد از این اتفاق تیم ایران با یک نماینده بشکل نمادین در مسابقات شرکت کرد که تک نماینده ایران هم بدلیل عدم آمادگی خیلی زود حرف شد :

وزن ۵۵ کیلو / فرشید قاسمی
دور اول : کایرت آگیبایف (قزاقستان) ۱۰۰ - قاسمی ۰۰۰
قاسمی تنها نماینده ایران هم با یک باخت مقابل برنده مدال برنز مسابقات حذف شد.

بدین ترتیب تیم ایران نتونست سهمیه ای برای مسابقات المپیک نوجوانان سنگاپور کسب کنه. بر طبق اعلام سایت مسابقات المپیک نوجوانان ، مسابقات المپيك برخلاف مسابقات جهاني كه در ۸ وزن بود ، در ۴ وزن برگزار ميشه ولي هر ۴ مدال آور تمام اوزان مسابقات نوجوانان جهان سهميه المپيك رو كسب كردند كه جمعا ۶۴ نفر در دو بخش پسران و دختران خواهد شد. بحز اينها كشور ميزبان هم ۲ سهميه در مجموع داره ولي ۳۸ سهميه باقيمونده بشكل وايلد كارد به كشورها داده ميشه و من فكر ميكنم با توجه به اتفاقاتي كه براي جودوي ايران افتاد ، ايران حتما بتونه يكي از اين سهميه ها رو بگيره ! هر چند كه ساختن تيم جديد با توجه به كشته شدن تمامي اعضاي تيم قبلي كار بسيار سختي است !

بطور كل جودوي ايران اوضاع بسيار بدي داره و بعد از نتايج بد مسابقات بزرگسالان و جوانان ، تيم نوجوانان ايران هم به اين وضع افتاد تا اوضاع بدتر از قبل هم بشه. در مجموع آينده جودوي ايران اصلا روشن نيست !

+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم مرداد 1388ساعت 3:36  توسط محسن  | 

کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان 2009

مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان 2009 هم دو روز بعد از مسابقات فرنگی در آنکارای ترکیه برگزار شد و تیم ایران از لحاظ تیمی با یک پله نزول در رده سوم قرار گرفت ولی کسب ۳ مدال طلا در این مسابقات باعث شد تا نتیجه تیمی نامطلوب چندان به چشم نیاد.

رده بندی تیمی :
۱ - روسیه - ۶۷ امتیاز
۲ - آذربایجان - ۵۳
۳ - ایران - ۴۸
۴ - امریکا - ۴۲
۵ - ترکیه - ۳۲

رده بندی مدالی :
۱ - ایران - ۳ - ۰ - ۲
۲ - روسیه - ۲ - ۳ - ۲
۳ - آذربایجان - ۱ - ۳ - ۲
۴ - امریکا و ترکیه - ۱ - ۰ - ۲
۶ - گرجستان - ۰ - ۱ - ۱
۷ - هندوستان - ۰ - ۱ - ۰
۸ - اوکراین - ۰ - ۰ - ۲
۹ - آلمان و ازبکستان و مولداوی - ۰ - ۰ - ۱

نتایج نفرات ایران :

۵۰ کیلو / سعید اسماعیلی / مقام چهاردهم
دور اول : نورسلطان نایزابکوف (قزاقستان) ۲ - اسماعیلی ۰ / ۶-۴ و ۴-۱
اسماعیلی با باخت بسیار بد مقابل حریفی از قزاقستان و باخت این قزاق مقابل کشتیگیر هندی حذف شد !

۵۵ کیلو / حسین رحیمی / مدال طلا
دور اول : استراحت
دور دوم : رحیمی ۲ - معروف نورالایف (ازبکستان) ۰ / ۱-۰ و ۲-۱
دور سوم : رحیمی ۲ - ولادیمیر خینچگاشویلی (گرجستان) ۰ / ۲-۱ و ۶-۲
نیمه نهایی : رحیمی ۲ - میخائیل ایوانوف (روسیه) ۰ / ۱-۰ و ۲-۱
فینال : رحیمی ۲ - راهول بالاصاحب آواره (هندوستان) ۰ / ۱-۰ و ۲-۰
رحیمی نایب قهرمان دوره قبل تمام حریفانش رو در دو تایم برد و طلا گرفت ، هر چند كه تمام بردهاش با اقتدار نبود ! رحيمي در فينال مقابل حريف هندي كه قبلا در مسابقه رده بندي بزرگسالان آسيا مغلوب رحيمي شده بود ، در هر دو تايم كارش به كلينچ كشيد و جالب اينكه در هر دو تايم هم قرعه بنام حريف هندي افتاد ولي رحيمي پا رو از دستان حريف خارج كرد و از حريف امتياز گرفت ! رحيمي در نيمه نهايي هم با شكست كشتيگير روس ، انتقام شكست سال گذشته از نريمان اسرافيلوف رو از يك روس ديگه گرفت !

۶۰ كيلو / جليل لشني / مدال برنز
دور اول : لشني ۲ - شولت فانشالي (رومانی) ۰ / ۱-۰ و ۲-۰
دور دوم : لشنی ۲ - مورتازی کسادزه (گرجستان) ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
دور سوم : لشنی ۲ - کوتارو تاناکا (ژاپن) ۱ / ۲-۰ و ۱-۲ و ۲-۰
نیمه نهایی : تیمور سابالوف (روسیه) ۲ - لشنی ۰ / ۳-۰ و ۶-۱
مسابقه مدال برنز : لشنی ۲ - آرسن لدیهاروف (اوکراین) ۱ / ۱-۱ و ۰-۱ و ۱-۰
لشنی با اینکه کشتیهای خیلی خوبی نگرفت ولی با هر زحمتی بود مدال برنز گرفت ! باخت سنگین لشنی مقابل حریف روس در نیمه نهایی ، تنها باخت كشتي آزاد ايران مقابل روسيه بود !

۶۶ كيلو / مرتضي رضايي / مقام دوازدهم
دور اول : استراحت
دور دوم : رضايي ۲ - رايان دانيل لو (کانادا) ۰ / ۵-۰ و ۲-۰
دور سوم : اختیار نوروزوف ۲ - رضایی ۱ / ۰-۶ و ۷-۳ و ۷-۶
رضایی با باختی عجیب و غریب مقابل کشتیگیر ازبک و شکست این حریف مقابل کشتیگیر اوکراینی حذف شد !! رضایی درحالی باخت که تایم اول رو با اختلاف برده بود و در تایم سوم هم ابتدا ۶-۶ برنده شد ولی نتیجه بعدا تغییر کرد !

۷۴ کیلو / سعید توکل / مدال طلا
دور اول : استراحت
دور دوم : توکل ۲ - رامن سلطان (بلاروس) ۰ / ۱-۰ و ۳-۰
دور سوم : توکل ۲ - آندری ناگورنی (اوکراین) ۱ / ۲-۲ و ۵-۲ و ۳-۰
دور چهارم : توکل ۲ - کارملو لومیا (ایتالیا) ۰ / ۷-۰ و ۶-۰
نیمه نهایی : توکل / لی یون سئوک (کره جنوبی) / توکل با ضربه فنی برنده شد
فینال : توکل ۲ - ماگومد زوبیروف (روسیه) ۱ / ۰-۴ و ۳-۳ و ۲-۱
توکل نايب قهرمان دوره قبل بعد از رسیدن به فینال ، در اين مرحله در تايم اول روي فن بارانداز حريف گير افتاد و كشتي بهمين شكل تا پايان ادامه داشت. در تايم دوم هم ۳-۰ عقب افتاد و كار تمام شده بود ولي موتور توكل از اينجا روشن شد و با قدرت اين حريف روس رو برد و مدال طلاي شيريني رو كسب كرد.

۸۴ كيلو / حسن رحيمي / مقام هشتم
دور اول : رحيمي ۲ - اميدجان عثمانوف (ازبکستان) ۰ / ۶-۱ و ۴-۲
دور دوم : رحیمی ۲ - آندری ویکتور فرانت (رومانی) ۰ / ۲-۰ و ۳-۰
دور سوم : هومبرتو مارتینز (کوبا) ۲ - رحیمی ۱ / ۰-۴ و ۶-۱ و ۳-۰
حسن رحیمی که هیچ نسبتی با حسن رحیمی ۵۵ کیلو نداره ! مسابقات رو بسیار خوب و امیدوار کننده آغاز کرد ولی به یکباره در تایم دوم مقابل کوبا همه چیز تغییر کرد و رحیمی بسختی شکست خورد و با باخت این کوبایی در نیمه نهایی مقابل حریف آذری ، رحيمي حذف شد !

۹۶ كيلو / عرفان اميري / مدال طلا
دور اول : استراحت
دور دوم : اميري ۲ - لوكمان عيسي اف (قرقیزستان) ۰ / ۳-۰ و ۶-۰
دور سوم : امیری ۲ - الکساندر رومانوف (مولداوی ) ۰ / ۳-۰ و ۵-۰
نیمه نهایی : امیری ۲ - ولادیسلاو بایتشف (روسیه) ۰ / ۱-۰ و ۵-۰
فینال : امیری ۲ - جمال الدین ماگومدوف (آذربایجان) ۰ / ۳-۰ و ۲-۰
امیری با ۴ برد مقابل ۴ کشتیگیر از شوروی سابق و بدون از دست دادن حتی یک امتیاز قهرمان جهان شد ، برد اميري مقابل حريف روس در نيمه نهايي مهمترين كارش بود ولي در فينال در هر دو تايم با كمك شانس و كلينچ برنده شد !

۱۲۰ كيلو / حميدرضا رضايي / مدال برنز
دور اول : رضايي ۲ - آندري رومانوف (مولداوی) ۰ / ۵-۰ و ۴-۰
دور دوم : گئورگی ساکاندلیدزه (گرجستان) ۲ - رضایی ۰ / ۸-۶ و ۶-۱
دور اول بازنده ها : رضایی ۲ - جوگیندر کومار (هندوستان) ۰ / ۷-۰ و ۵-۱
دور دوم بازنده ها : رضایی ۲ - آلن ساریکایف (روسیه) ۰ / ۱-۱ و ۱-۰
مسابقه مدال برنز : رضایی ۲ - محمد عمر الکتامی (مصر) ۰ / ۳-۰ و ۴-۰
رضایی که بعد از باخت مقابل حریف گرجی حذف شده بنظر میومد ، با صعود اين حريف به فينال و عبور از كشتيگير روس اميدوار شد و كارستان كرد و برنز گرفت. رضايي ابتدا انتقام باخت مسابقات آسيايي رو از حريف هندي گرفت و بعد موفق شد كشتيگير مطرح روس رو شكست بده و با بردي آسان مقابل مصر برنز گرفت.

تيم ايران بدليل عملكرد ضعيف ۳ كشتيگير و حذف اونها در رده بندي تيمي جايگاه سوم رو كسب كرد ولي همانند تيم فرنگي از لحاظ مدالي اول شد و از اون مهمتر اينكه ايرانيها در ۵ كشتي مقابل روسيه در ۴ كشتي پيروز بودند كه اين اميدواري شكستن تابوي روسيه رو ايجاد ميكنه. من تونستم مسابقات فينال رو از طريق اينترنت ببينم و كشتيگيران ايراني در فينال بسيار جنگنده ظاهر شدند. اما نكته ديگه اينكه راديو ورزش هم مسابقات رو بشكل كامل و عالي گزارش كرد. اي كاش در ورزشهاي ديگر هم شخص پيگير و علاقه مندي مثل هادي عامل وجود داشت !

+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم مرداد 1388ساعت 3:23  توسط محسن  | 

کشتی فرنگی قهرمانی جوانان جهان 2009

مسابقات کشتی فرنگی و آزاد قهرمانی جوانان جهان دیروز در آنکارا ترکیه به پایان رسید و در بخش فرنگی تیم ایران بعد از روسیه به مقام دوم رسید.

رده بندی تیمی :
۱ - روسیه - ۶۰ امتیاز
۲ - ایران - ۴۹
۳ - آذربایجان - ۴۰
۴ - ترکیه - ۳۲
۵ - ارمنستان ۳۰

رده بندی مدالی :
۱ - ایران - ۲ - ۱ - ۱
۲ - آذربایجان - ۲ - ۰ - ۱
۳ - کوبا و ترکیه و قزاقستان - ۱ - ۱ - ۰
۶ - ازبکستان - ۱ - ۰ - ۰
۷ - روسیه - ۰ - ۳ - ۳
۸ - آلمان - ۰ - ۱ - ۱
۹ - ارمنستان - ۰ - ۰ - ۳
۱۰ - فنلاند - ۰ - ۰ - ۲
۱۱ - بلاروس و کره جنوبی و لهستان و قرقیزستان و گرجستان - ۰ - ۰ - ۱

نتایج نفرات ایران :

۵۰ کیلو / محمد کردی / مقام یازدهم
دور اول : خورشید باباشوف (آذربایجان) ۲ - کردی ۱ / ۲-۰ و ۰-۲ و ۳-۰
کردی با یک باخت مقابل برنده مدال برنز حذف شد. این کشتیگیر آذری خودش در دور سوم مغلوب قهرمان مسابقات از قزاقستان شد.

۵۵ کیلو / محمد حاتمی / مدال نقره
دور اول : حاتمی ۲ - نوربرت هوشندل (اسلواکی) ۰ / ۳-۰ و ۲-۰
دور دوم : حاتمی ۲ - آندرس اکستروم (دانمارک) ۰ / ۶-۰ و ۱-۰
دور سوم : حاتمی ۲ - الکساندر میکائیلیان (ارمنستان) ۱ / ۲-۰ و ۰-۴ و ۳-۲
نیمه نهایی : حاتمی ۲ - مینگیان سمنوف (روسیه) ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
فینال : اورخان احمدوف (آذربایجان) ۲ - حاتمی ۰ / ۲-۰ و ۲-۰
حاتمی با قرعه ای سخت و نمایشی خوب به مدال نقره مسابقات رسید. حاتمی با شکست حریفان خوبی از روسیه و ارمنستان خودش رو از نفرات مطرح این وزن در آینده مطرح کرد.

۶۰ کیلو / ابوذر نورزاده / مقام پنجم
دور اول : نورزاده ۲ - میشال نواک (جمهوری چک) ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
دور دوم : نورزاده ۲ - ماریو استفانک (صربستان) ۰ / ۲-۰ و ۲-۰
دور سوم : نورزاده ۲ - ادگار پوگوسیان (لهستان) ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
نیمه نهایی : حسن علی اف (آذربایجان) ۲ - نورزاده ۰ / ۳-۰ و ۵-۰
مسابقه مدال برنز : آرچیل تورمانیدزه (گرجستان) ۲ - نورزاده ۱ / ۴-۰ و ۰-۱ و ۱-۰
نورزاده که حتی سابقه عضویت در تیم بزرگسالان رو هم داره در این مسابقات اصلا خوب نبود و با قرعه مناسب به نیمه نهایی رسید ولی با دو شکست سنگین پنجم شد تا ضعف ایران در این وزن حتی در رده جوانان هم وجود داشته باشه.

۶۶ کیلو / سعید عبدولی / مدال طلا
دور اول : استراحت
دور دوم : عبدولی ۲ - کارولیس کیگاس (لیتوانی) ۰ / ۱-۰ و ۴-۰
دور سوم : عبدولی ۲ - فرانک اشتابلر (آلمان) ۰ / ۴-۰ و ۳-۰
دور چهارم : عبدولی ۲ - ساسو کاسینن (فنلاند) ۰ / ۳-۰ و ۴-۰
نیمه نهایی : عبدولی ۲ - رستم علی اف (آذربایجان) ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
فینال : عبدولی ۲ - میگران آرتونیان (روسیه) ۰ / ۳-۰ و ۱-۰
عبدولی که دوره قبل هم قهرمان جوانان جهان شده بود ، اينبار مقتدرانه تر و بدون از دست دادن حتي يك امتياز قهرمان جهان شد. عبدولي در صورت ادامه اين روند شانس بسيار خوبي براي موفقيت در سطح بزرگسالان هم داره.

۷۴ كيلو / بهروز كبيري / مقام دوازدهم
دور اول : كبيري ۲ - چيرو روسو (ایتالیا) ۰ / ۳-۰ و ۱-۰
دور دوم : روسلان اولکسنکو (اوکراین) ۲ - کبیری ۰ / ۰-۴ و ۱-۰ و ۳-۰
کبیری با باخت مقابل حریفی از اوکراین و باخت این حریف در دور بعد مقابل کشتیگیر ترک حذف شد.

۸۴ کیلو / بابک قربانی / مدال طلا
دور اول : قربانی ۲ - اولکساندر شیشمان (اوکراین) ۱ / ۰-۲ و ۱-۰ و ۱-۰
دور دوم : قربانی ۲ - جاوید همزتوف (بلاروس) ۰ / ۳-۰ و ۲-۰
دور سوم : قربانی ۲ - عزیزبک ماماجونوف (ازبکستان) ۰ / ۴-۰ و ۴-۰
نیمه نهایی : قربانی ۲ - آرتور الکسانیان (ارمنستان) ۰ / ۱-۰ و ۲-۰
فینال : قربانی ۲ - آلن خوگایف (روسیه) ۱ / ۰-۱ و ۲-۰ و ۶-۰
قربانی که دوره قبل بدلیل برخورد با قرعه اسرائیل مسابقه نداد این دوره با ۵ برد مقابل کشتیگیران شوروی سابق قهرمان شد. قربانی بجز کشتی اول که مقابل کشتیگیر اوکراینی تاحدودی لغزش داشت ، ساير حريفان رو مقتدرانه برد و قهرمان شد.

۹۶ كيلو / مجتبي ممي زاده / مقام پنجم
دور اول : ياسماني لوگو (کوبا) ۲ - ممی زاده ۱ / ۴-۰ و ۱-۲ و ۱-۰
دور اول بازنده ها : ممی زاده ۲ - نومینجون عبدالایف (ازبکستان) ۱ / ۱-۰ و ۰-۱ و ۳-۰
دور دوم بازنده ها : ممی زاده ۲ - رادوسلاو گرزیبیچکی (لهستان) ۰ / ۲-۰ و ۱-۰
مسابقه مدال برنز : اسلام ماگومدوف (روسیه) ۲ - ممی زاده ۰ / ۳-۰ و ۳-۰
ممی زاده بعد از باخت دور اول مقابل قهرمان مسابقات از کوبا در گروه بازنده ها با زحمت به مسابقه آخر رسید ولی با شکست مقابل حریف روس ، پنجم شد !

۱۲۰ كيلو / بشير باباجان زاده / مدال برنز
دور اول : استراحت
دور دوم : باباجان زاده ۲ - ايهور ديديك (اوکراین) ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
دور سوم : باباجان زاده ۲ - ادوارد پوپ (آلمان) ۰ / ۱-۰ و ۲-۰
نیمه نهایی : رضا کایالپ (ترکیه) ۲ - باباجان زاده ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
مسابقه مدال برنز : باباجان زاده ۲ - شوتا گوگیسواندیزه (گرجستان) ۰ / ۵-۰ و ۱-۰
باباجان زاده سال گذشته در فینال مسابقات مغلوب کایالپ کشتیگیر المپیکی ترکیه شده بود و این اتفاق امسال هم تکرار شد. باباجان زاده بجز این حریف ترک ، سايرين رو راحت شكست داد ولي مقابل كايالپ دو بار در دو تايم پاهاش از دشك خارج شد و ۱-۰ باخت.

تيم ايران در مجموع با كسب دو طلا ، ۱ نقره و ۱ برنز عملكرد موفقي داشت ولي نكته جالب اين بود كه هر ۴ مدال ايران در روز دوم مسابقات بدست اومد و ايران در روز اول دستخالي و نا اميدانه مسابقات رو ترك كرد ولي عملكرد بسيار خوب نفرات ايران در روز دوم ، تيم ايران رو سربلند نگه داشت. تيم روسيه بدون حتي يك مدال طلا ، قهرمان شد ولي در جدالهاي رو در رو ، ايراني ها ۳ بار حريفان روس رو بردند و تنها در يك كشتي شكست خوردند. تيم ايران سال گذشته هم دوم شده بود كه اين مقام حفظ شد.

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم مرداد 1388ساعت 22:40  توسط محسن  | 

پانزدهمین دوره والیبال قهرمانی جوانان جهان

پانزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان جهان روز گذشته در پونا هند به پایان رسید و تیم ایران با ثبت نتایج و نمایش ضعیف به مقام هفتم جهان رسید.

نتایج تیم ایران :

دور مقدماتی :
ایران ۳ - بلژیک ۰ / ۲۵-۲۰ و ۲۷-۲۵ و ۲۵-۱۷
ایران ۳ - چین ۱ / ۲۵-۱۵ و ۲۲-۲۵ و ۲۵-۱۵ و ۲۵-۱۳
ایران ۳ - مصر ۱ / ۲۵-۹ و ۱۹-۲۵ و ۲۵-۲۱ و ۲۵-۲۰
ایران با ۳ برد بعنوان تیم اول به دور بعد صعود کرد.

دور دوم :
کوبا ۳ - ایران ۰ / ۲۵-۱۸ و ۲۵-۲۳ و ۲۵-۲۲
برزیل ۳ - ایران ۰ / ۲۵-۲۰ و ۲۵-۲۲ و ۲۵-۱۸
ایران ۳ - امریکا ۲ / ۲۳-۲۵ و ۲۵-۲۱ و ۲۵-۱۸ و ۲۰-۲۵ و ۱۵-۱۰
ایران بعنوان تیم سوم گروه از راه یابی به نیمه نهایی باز موند.

برای مقامهای ۵ تا ۸ :
بلژیک ۳ - ایران ۰ / ۲۵-۱۹ و ۲۶-۲۴ و ۲۵-۱۸
ایران ۳ - امریکا ۱ / ۲۲-۲۵ و ۲۵-۱۷ و ۲۵-۱۲ و ۲۵-۱۸

رده بندی نهایی :
۱ - برزیل
۲ - کوبا
۳ - آرژانتین
۴ - هندوستان
۵ - روسیه
۶ - بلژیک
۷ - ایران
۸ - امریکا
۹ - لهستان
۱۰ - فرانسه
۱۱ - چین
۱۲ - کانادا
۱۳ - مصر
۱۴ - تونس
۱۵ - بلاروس
۱۶ - یونان

همین تیم ایران دو سال پیش با تقریبا همین بازیکنان قهرمان نوجوانان جهان شده بود و انتظار میرفت که این دوره هم حداقل مقام سوم دوره قبل رو تکرار کنه ولی تیم ایران که مسابقات رو خوب شروع کرده بود در دور دوم و در مسابقاتی که بطور زنده هم پخش شد بسیار بسیار بد و بی روحیه بازی کرد و در مقابل چشمان تماشاگران پرشمار ایرانی حاضر در هند در دو بازي 3-0 مغلوب برزيل و كوبا شد ! البته تيم ايران در دور دوم كمي هم بدشانس بود كه در اين گروه سخت قرار گرفت ولي باز هم باخت 3-0 جايي براي توجيه باقي نميذاره. تيم ايران كه در روزهاي پاياني كاپيتانش يعني مجتبي شبان رو بدليل مشكل خروج از كشور در تهران جاگذاشت باز هم مدعي كسب مدال بود. در پايان مسابقات هم فرهاد قائمي بعنوان بهترين اسپكر مسابقات رسيد.

اما نكته مهم ديگه اين هستش كه مسابقات واليبال در رده هاي سني كمتر از ورزشهاي ديگه براي من اهميت داره ! بدين دليل كه موفقيت در مسابقات رده هاي سني وقتي مهم هستش كه در نهايت به موفقيت در سطح بزرگسالان منتهي بشه. واليبال ايران مدتهاست كه در سطح جوانان و نوجوانان در دنيا مطرح شده ولي در بزرگسالان هنوز حتي در سطح آسيا هم دچار مشكل هستش ! و اين بار ديگه نشون ميده كه موفق شدن در اين مسابقات با داشتن بازيكنان بزرگسال ارزشي نداره ! همونطور كه گزارشگر شبكه 3 محتشميان هم اشاره كرد ، وقتي قراره ببازيم بهتره با بازيكنان واقعا 21 ساله ببازيم ! در اين مسابقات تيم هند كه در داشتن بازيكنان صغرسني از همه جلوتر هستش !!! تا نيمه نهايي هم جلو اومد و مقابل برزيل هم 3-2 شكست خورد. در مجموع فدراسيون واليبال ايران باز هم نمره مردودي گرفت ، هرچند كه حتي قهرماني هم با اين شكل ارزش زيادي نداشت ! برخي موارد گفته ميشه كه براي پيشرفت و مطرح شدن يك ورزش در كشور لازمه كه با هر شكلي شده موفقيتي بدست بياد ولي وقتي اينكار تبديل به كار هميشگي ميشه ، ديگه اين وضع قابل تحمل نيست ! ايران در واليبال قهرمان نوجوانان جهان هم شد ولي اتفاق مثبتي براي اين ورزش نيفتاد ! واليبال ايران نزديك 10 ساله كه با بازيكنان بزرگسال در مسابقات جوانان و نوجوانان شركت ميكنه ، هرچند كه تيم نوجوانان ايران كه بزودي وارد مسابقات جهاني در ايتاليا ميشه سالمتر بنظر مياد.

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم مرداد 1388ساعت 14:41  توسط محسن  | 

پايان دور مقدماتي بسكتبال قهرماني آسيا

بيست و پنجمين دوره بسكتبال قهرماني آسيا از چند روز پيش در تيانجين چين آغاز شده و تيم ملي ايران مدافع عنوان قهرماني موفق شد تا با ۳ برد از دور اول مسابقات عبور كنه.

نتايج دور اول :
گروه A :
فيليپين ۱۱۵ - سري لانكا ۳۱
كره جنوبي ۹۵ - ژاپن ۷۴
كره جنوبي ۱۲۲ - سري لانكا ۵۴
فيليپين ۷۸ - ژاپن ۶۹
ژاپن ۱۴۸ - سري لانكا ۴۵
كره جنوبي ۶۹ - فيليپين ۵۶

گروه B :
ايران ۷۱ - چين تايپه ۶۷
كويت ۶۹ - ازبكستان ۶۴
چين تايپه ۷۳ - كويت ۵۱
ايران ۸۲ - ازبكستان ۶۱
چين تايپه ۱۰۲ - ازبكستان ۷۸
ايران ۹۴ - كويت ۴۶

گروه C :
قطر ۷۷ - قزاقستان ۶۲
چين ۱۲۱ - هندوستان ۴۹
چين ۷۴ - قزاقستان ۵۶
قطر ۹۵ - هندوستان ۷۰
چين ۹۲ - قطر ۶۱
قزاقستان ۷۴ - هندوستان ۷۲

گروه D :
امارات ۶۸ - اندونزي ۶۳
اردن ۸۴ - لبنان ۶۷
اردن ۱۰۵ - اندونزي ۴۷
لبنان ۱۰۸ - امارات ۳۸
اردن ۷۹ - امارات ۶۷
لبنان ۱۲۳ - اندونزي ۳۶

بدين ترتيب ۴ تيم سري لانكا ، ازبكستان ، هندوستان و اندونزي از دور مسابقات حذف شدند و ۱۲ تيم باقيمانده به دور بعد صعود كردند و با احتساب نتايج دور اول به كارشون ادامه ميدن و بدين ترتيب تيم ايران همراه با تيمهاي كره جنوبي ، ژاپن ، فيليپين ، كويت و چين تايپه در يك گروه قرار گرفته كه فقط با تيمهاي گروه اول مسابقه ميده و ۳ برد ايران در دور اول هم در اين دور محسوب ميشه. با توجه به صعود ۴ تيم از هر گروه ، صعود ايران به دور يك چهارم نهايي از حالا تقريبا قطعي است ولي ايران براي بدست آوردن مقام بهتر در گروه و در نتيجه روبرو شدن با حريفان آسانتر در مرحله حذفي نياز به بردن تمام مسابقاتش داره.

در مسابقات دور اول تيم سري لانكا اتفاق عجيب مسابقات بود ! اين تيم بسيار ضعيف در تمام مسابقاتش با اختلاف بسيار بسيار زياد مغلوب حريفانش شد. در گروه اول تيم كره جنوبي با ۳ برد قدرتمند نشون داد و تيم ژاپن هم با باخت به فيليپين نشون داد كه تيم خوبي نيست. ژاپن بدون چند بازيكن اصلي و همينطور بازيكن امريكايي خودش هندرسون (ساکوراگی) به این مسابقات اومده و حریف سرسختی نیست. تیم کره جنوبی هم که در جام ویلیام جونز تیم ایران رو برده بود در این مسابقات ها سئونگ جین بازیکن سابق NBA رو به ترکیبش اضافه کرده و قدرتمند تر شده.

اما مسابقات گروه دوم تحت تاثیر بازی اول ایران و تایوان قرار گرفت. ایران در بازی اول بسیار بد بازی کرد و بازی تا ۲ دقیقه پایانی مساوی بود که تجربه بیشتر تیم ایران در دقایق آخر باعث برد شد. صمد نیکخواه و حامد حدادی بهترین بازیکنان ایران بودند و سایر بازیکنان عملکرد ضعیفی داشتند. در این بازی حامد حدادی با ۲۲ امتیاز ، موفقترين بازيكن بود. ايران در مسابقه دوم مقابل تيم ضعيف ازبكستان قرار گرفت و ابتدا بازي رو با بازيكنان ذخيره شروع كرد ولي اين بازي تا پايان نيمه اول تقريبا نزديك بود ولي ايران در كوارتر سوم بازي رو در دست گرفت و حريف رو شكست داد. مهدي كامراني با ۲۳ امتياز بهترين بازيكن بازي بود. اما ايران بعد از دو بازي نسبتا ضعيف ، بالاخره در روز آخر بازي خوبي انجام داد و تيم متوسط كويت رو درهم كوبيد. در اين بازي صمد نيكخواه با ۲۱ امتياز در ۱۷ دقيقه بهترين بازيكن بازي بود. ايران در حالي كويت رو با ۴۸ اختلاف برد كه بيشتر زمان بازي رو با بازيكنان ذخيره بازي ميكرد.

تيم چين با ۳ برد مقتدرانه در گروه ۳ ، خودش رو بعنوان مدعي اول مسابقات مطرح كرد. چين حتي در غياب يائو مينگ هم با داشتن يي جيان ليان ، وانگ ژي ژي ، ليو وي و سون يو تيم بسيار قدرتمندي نشون ميده. تنها تيم قزاقستان در دور اول تونست براي چين اندكي دردسر ايجاد كنه. اما جالب اينكه همين قزاقستان خودش مغلوب تيم قطر شد و تيم ضعيف هند رو هم فقط با ۲ امتياز شكست داد !! تيم قطر هم كه با تبعه كردن بازيكنان افريقايي و بعلت پيرشدن اين افراد ديگه اون قدرت سابق رو نداره ، در اين مسابقات نشون داد كه هنوز هم ممكنه خطرناك باشه.

اما گروه ۴ شامل دو تيم قوي و دو تيم ضعيف بود. مهمترين بازي گروه در روز اول بود كه اردن موفق شد تيم پرادعاي لبنان رو با اختلاف شكست بده. هرچند كه هردوتيم فقط نام اين دو كشور رو بهمراه دارن و بيشتر از نيمي از بازيكنان اين تيمها متولد اين كشورها نيستند و با دستكاري در مدارك به تابعيت اين كشورها در اومدند. تيمهاي امارات و اندونزي هم حرفي مقابل اين دو تيم نداشتند ولي امارات موفق شد بازي خوبي مقابل اردن در روز آخر انجام بده و فقط با ۱۲ امتياز شكست خورد. تيمهاي اردن و لبنان احتمالا در دور بعد ، بعد از چين دوم و سوم ميشن و تيم ايران براي پرهيز از روبرو شدن با اين ۳ تيم در دور حذفي بايد حتما در گروهش اول بشه.

در مجموع دور اول مسابقات چندان بيانگر قدرت تيمها نبود و قدرت واقعي تيمها در مرحله دوم مشخص ميشه. اما اتفاق جالب بي اهميت بودن اين مسابقات از ديد رسانه به اصطلاح ملي هستش كه زحمت پخش مسابقات ايران رو بخودش نداد ! فعلا كه چاره اي بجز لينكهاي اينترنتي براي ديدن اين مسابقات پراهميت وجود نداره !

+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم مرداد 1388ساعت 14:54  توسط محسن  | 

روئينگ قهرماني جوانان جهان 2009

مسابقات روئينگ قهرماني جوانان جهان در سال ۲۰۰۹ در بريولاگايارد فرانسه برگزار شد و تيم ۵ نفره ايران كه فقط در بخش دختران شركت كرده بود بدون موفقيت به كارش خاتمه داد.

نتايج ورزشكاران ايران :

شادي فرج پور / يكنفره دو پارويي / مقام ۲۴ بين ۳۳ نفر
مقدماتي : مقام پنجم در دسته ۱ با زمان 8:27.51 / عدم صعود مستقیم ، حضور در شانس مجدد
شانس مجدد : مقام دوم در دسته ۳ با زمان 8:46.26 / صعود به يك چهارم نهايي
یک چهارم نهایی : مقام ششم در دسته ۱ با زمان 8:48.36 / حذف ، حضور در نيمه نهايي C/D
نيمه نهايي C/D : مقام پنجم در دسته ۱ با زمان 8:28.61 / عدم صعود به فينال C ، حضور در فينال D
فينال D : مقام ششم با زمان 8:37.30 / مقام ۲۴ در مجموع

چهارنفره دو پارويي / مقام ۱۹ بين ۱۹ تيم
تيم ايران متشكل از نازنين ملائي و شعله خداپرستي و حميرا برزگر و فاطمه ابرغم
مقدماتي : مقام پنجم در دسته ۳ با زمان 7:24.08 / عدم صعود مستقیم ، حضور در شانس مجدد
شانس مجدد : مقام ششم در دسته ۲ با زمان 7:23.45 / حذف ، حضور در نيمه نهايي C/D
نيمه نهايي C/D : مقام چهارم در دسته ۱ با زمان 7:08.74 / عدم صعود به فينال C ، حضور در فينال D
فينال D : مقام دوم با زمان 7:16.39 / مقام ۱۹ در مجموع

تيم ۴ نفره ايران كه بين ۱۹ تيم آخر شد !! هرچند كه بجز هند تمام كشورهاي شركت كننده از كشورهاي مطرح اين ورزش هستند. و در بخش يكنفره هم فرج پور نتيجه خوبي كسب نكرد و پايينتر از افرادي از تركيه ، هنگ كنگ ، شيلي ، افريقاي جنوبي و كره جنوبي به مقام ۲۴ رسيد.

+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم مرداد 1388ساعت 14:26  توسط محسن  | 

پایان مسابقات هاکی داخل سالن آسیا

دومین دوره مسابقات هاکی داخل سالن آسیا در مالزی به پایان رسید و تیم مردان ایران موفق شد باز هم قهرمان آسیا بشه اما تیم زنان ایران با کسب نتایجی عجیب و غریب به مقام چهارم آسیا رسید.

نتایج دور مقدماتی :

مردان :
روز سوم :
تایلند ۱ - مالزي (ب) ۱
ایران ۷ - ازبکستان ۱
روز چهارم :
ایران ۴ - مالزی (الف) ۰
ازبکستان ۳ - مالزی (ب) ۳
روز پنجم :
مالزی (الف) ۲ - ازبکستان ۱
ایران ۲۰ - تایلند ۰

زنان :
روز سوم :
قزاقستان ۸ - ایران ۱
مالزی (الف) ۵ - تایلند ۰
ازبکستان ۵ - مالزی (ب) ۲
روز چهارم :
قزاقستان ۷ - ازبکستان ۲
مالزی (الف) ۵ - مالزی (ب) ۰
ایران ۲ - تایلند ۲
روز پنجم :
قزاقستان ۳ - مالزی (الف) ۱
ایران ۲ - ازبکستان ۱
تایلند ۴ - مالزی (ب) ۱

رده بندی دور مقدماتی مردان :
۱ - ایران - ۱۲ امتیاز
۲ - مالزی (الف) - ۹ امتیاز
۳ - ازبکستان - ۴ امتیاز
۴ - مالزی (ب) - ۲ امتیاز
۵ - تایلند - ۱ امتیاز

رده بندی دور مقدماتی زنان :
۱ - قزاقستان - ۱۵ امتیاز
۲ - مالزی (الف) - ۱۰ امتیاز
۳ - ایران - ۸ امتیاز
۴ - ازبکستان - ۶ امتیاز
۵ - تایلند - ۴ امتیاز
۶ - مالزی (ب) - ۰ امتیاز

بدین ترتیب تیمهای ایران و مالزی در بخش مردان و تیمهای قزاقستان و مالزی در بخش زنان به دیدار فینال صعود کردند و تیم زنان ایران هم به مسابقه رده بندی صعود کرد.

نتایج روز آخر :

مردان :
مقام ۳ و ۴ : ازبکستان ۶ - مالزی (ب) ۲
مقام ۱ و ۲ : ایران ۳ - مالزی (الف) ۲

زنان :
مقام ۵ و ۶ : تایلند ۴ - مالزی (ب) ۰
مقام ۳ و ۴ : ازبکستان ۵ - ایران ۲
مقام ۱ و ۲ : مالزی (الف) ۳ - قزاقستان ۱

بدین ترتیب تیم مردان ایران با اتفاقاتی مشابه دوره قبل قهرمان آسیا شد. در دوره قبل هم ایران در دور اول مالزی رو با اختلاف برد ولی در فینال با زحمت برنده شد و در این دوره هم دقیقا همین اتفاق تکرار شد ! اما تیم زنان ایران که در دور مقدماتی با تیم قدرتمند مالزی مساوی کرده بود و ازبکستان رو برده بود در مسابقه رده بندی مغلوب همین تیم ازبکستان شد تا دستش از مدال کوتاه بمونه ! در فینال زنان هم تیم قزاقستان که تمام مسابقات دور مقدماتی رو برده بود ، اينبار مغلوب شد تا ميزبان قهرمان اين مسابقات بشه.

+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم مرداد 1388ساعت 13:52  توسط محسن  | 

هاکی داخل سالن کاپ آسیا / دومین دوره مردان + اولین دوره زنان

دومین دوره مسابقات هاکی داخل سالن کاپ آسیا از چند روز پیش در ایپوه مالزی آغاز شده و تیمهای مردان و زنان ایران در این مسابقات حاضر هستند. ایران قهرمان اولین دوره این مسابقات در بخش مردان هستش و این مسابقات در بخش زنان برای اولین بار هستش که برگزار میشه. مسابقات در بخش مردان با حضور ۵ تیم و در بخش زنان با حضور ۶ تیم بشکل دوره ای برگزار میشه و اگر روال مسابقات مانند قبل باشه ، دو تيم اول مرحله گروهي در مسابقه فينال بمصاف هم ميرن.

نتایج دو روز اول این مسابقات بشکل زیر هستش :

مردان :
روز اول :
مالزی (الف) ۲ - مالزي (ب) ۰
ازبکستان ۱۲ - تایلند ۱
روز دوم :
مالزی (الف) ۱۰ - تایلند ۱
ایران ۶ - مالزی (ب) ۱

زنان :
روز اول :
مالزی (الف) ۳ - ایران ۳
قزاقستان ۶ - مالزی (ب) ۲
ازبکستان ۴ - تایلند ۲
روز دوم :
مالزی (الف) ۸ - ازبکستان ۲
ایران ۳ - مالزی (ب) ۰
قزاقستان ۷ - تایلند ۰

قرار بر این بوده که تیم هند هم در این مسابقات حاضر باشه که با انصراف هند ، مقامات برگزاري در آخرين روزها به تيم مالزي ب هم اجازه شركت در مسابقات زنان رو دادند و مسابقات بخش مردان هم با ۵ تيم برگزار ميشه. در بخش مردان بنظر مياد ايران هيچ مشكلي براي فينال نداره و تنها تيم اول مالزي كه در دوره قبل هم در فينال مغلوب ايران شده بود ، ممكنه براي ايران دردسرساز بشه. اما در بخش زنان بنظر مياد رقابت براي راه يابي به فينال بين ۳ تيم ايران ، مالزي و قزاقستان باشه.

در مسابقات زنان در روز اول مقابل مالزي سميه يوسفي ، ليلا رحيمي و آذر تيموري گلزنان ايران بودند ، در روز دوم هم گلهاي ايران توسط آذر تيموري (۲ گل) و فاطمه کهن اصل زده شدن. گلزنان تیم مردان ایران رو هم پیدا نکردم.

ورزش هاکی داخل سالن در سال ۲۰۰۷ جزو مواد بازیهای آسیایی داخل سالن بود که ایران موفق شد قهرمان اون مسابقات بشه ولی متاسفانه این ورزش که در آسیا نسبتا جدید هستش از برنامه اين مسابقات حذف شد و براي همين فدراسيون آسيايي اقدام به برگزاري كاپ آسيا (یا همون جام ملتهای آسیا) در این ماده کرد که تا کنون چندان مورد استقبال کشورهای مطرح هاکی آسیا مثل هند ، پاكستان ، چين ، كره جنوبي و ژاپن قرار نگرفته و از كشورهاي قدرتمند هاكي فقط كشور مالزي هستش كه به اين مسابقات اهميت ميده. مقايسه هاكي سالني و هاكي چمني دقيقا شبيه مقايسه فوتسال و فوتبال هستش و براي همين بدليل نبود امكانات هاكي چمني در ايران ، هاكي سالني در كشور گسترش پيدا كرده ولي بهرحال براي وارد شدن به سطح جهان بايد هاكي چمني كه ورزش اصلي هستش ، راه اندازي بشه !

+ نوشته شده در  پنجشنبه پانزدهم مرداد 1388ساعت 3:34  توسط محسن  | 

کانو و کایاک آبهای آرام قهرمانی جوانان جهان 2009

مسابقات کانو و کایاک آبهای آرام قهرمانی جوانان جهان سال ۲۰۰۹ طی روزهای گذشته در مسکو روسیه برگزار شد و کاروان پرتعداد ایران هم نتایجی در حد انتظار کسب کردند. این مسابقات انتخابی مسابقات اولین دوره المپیک نوجوانان هم بود که بعلت محدود بودن تعداد نفرات صعود کننده ، ايران موفق به كسب سهميه اي نشد.

نتایج ورزشکاران ایران :

* در برخي از مواد بدليل كم بودن تعداد شركت كنندگان نفراتي و سايرين همگي به دور نيمه نهايي ميرفتند از دور مقدماتي مستقيما به فينال صعود ميكردند ولي در برخي مواد بدين شكل نبود.

کانو ۱ نفره ۱۰۰۰ متر پسران / عادل مجللی / مقام ۸ بین ۲۵ نفر
مقدماتی : مقام ۴ در دسته ۳ با زمان 4:13.194 / صعود به نیمه نهایی
نیمه نهایی : مقام ۲ در دسته ۱ با زمان 4:15.272 / صعود به فینال A
فینال A : مقام ۸ با زمان 4:09.993

كاياك ۱ نفره ۱۰۰۰ متر پسران / اروند درويش / مقام ۱۴ بين ۴۳ نفر
مقدماتي : مقام ۳ در دسته ۴ با زمان 3:44.884 / صعود به نيمه نهايي
نيمه نهايي : مقام ۳ در دسته ۲ با زمان 3:46.730 / صعود به فينال B
فينال B : مقام ۵ با زمان 3:41.087 / مقام ۱۴ در مجموع

كاياك ۱ نفره ۱۰۰۰ متر دختران / آزاده محمدي / مقام ۲۱ بين ۲۹ نفر
مقدماتي : مقام ۶ در دسته ۱ با زمان 4:21.829 / صعود به نيمه نهايي
نيمه نهايي‌ : مقام ۷ در دسته ۳ با زمان 4:24.374 / حذف

كانو ۲ نفره ۱۰۰۰ متر پسران / محسن سعادت خواه و ياسر دهقان / مقام ۱۳ بين ۱۶ تيم
مقدماتي : مقام ۴ در دسته ۲ با زمان 3:52.143 / عدم صعود به فينال ، حضور در نيمه نهايي
نيمه نهايي‌ : مقام ۷ با زمان 4:10.079 / حذف

كاياك ۲ نفره ۱۰۰۰ متر پسران / حمید ترکی و سعید فضل اولی / مقام ۱۲ بین ۳۳ تیم
مقدماتی : مقام ۴ در دسته ۴ با زمان 3:24.444 / صعود به نیمه نهایی
نیمه نهایی : مقام ۴ در دسته ۱ با زمان 3:28.070 / صعود به فينال B
فينال B : مقام ۳ با زمان 3:26.365 / مقام ۱۲ در مجموع

كاياك ۲ نفره ۱۰۰۰ متر دختران / روژان پیروزنیا و افسانه سپهری / مقام ۱۹ بین ۲۵ تیم
مقدماتی : مقام ۷ در دسته ۳ با زمان 4:12.721 / صعود به نیمه نهایی
نیمه نهایی : مقام ۸ در دسته ۲ با زمان 4:04.381 / حذف

کایاک ۴ نفره ۱۰۰۰ متر پسران / مقام ۱۷ بین ۲۷ تیم
ترکیب تیم : جعفر محمد دوست و علیرضا علی محمدی و اروند درویش و فرزاد مظلوم
مقدماتی : مقام ۳ در دسته ۱ با زمان 3:06.366 / صعود به نیمه نهایی
نیمه نهایی : مقام ۵ در دسته ۲ با زمان 3:09.531 / صعود به فينال B
فينال B : مقام ۸ با زمان 3:11.451 / مقام ۱۷ در مجموع

کانو ۱ نفره ۵۰۰ متر پسران / عادل مجللی / مقام ۱۶ بین ۲۷ نفر
مقدماتی : مقام ۷ در دسته ۲ با زمان 1:59.357 / صعود به نیمه نهایی
نیمه نهایی : مقام ۷ در دسته ۲ با زمان 2:01.728 / حذف

كاياك ۱ نفره ۵۰۰ متر پسران / اروند درويش / مقام ۱۵ بين ۴۳ نفر
مقدماتي : مقام ۴ در دسته ۱ با زمان 1:45.053 / صعود به نيمه نهايي
نيمه نهايي : مقام ۴ در دسته ۳ با زمان 1:46.779 / حذف

کایاک ۱ نفره ۵۰۰ متر دختران / نجمه سجادی / مقام ۲۲ بین ۳۶ نفر
مقدماتي : مقام ۷ در دسته ۴ با زمان 2:03.949 / صعود به نيمه نهايي
نيمه نهايي : مقام ۸ در دسته ۲ با زمان 2:06.614 / حذف

كانو ۲ نفره ۵۰۰ متر پسران / محسن سعادت خواه و ياسر دهقان / مقام ۱۳ بين ۲۰ تيم
مقدماتي : مقام ۴ در دسته ۳ با زمان 1:50.393 / صعود به نيمه نهايي
نيمه نهايي‌ : مقام ۵ در دسته ۱ با زمان 1:53.207 / حذف

كاياك ۲ نفره ۵۰۰ متر پسران / حمید ترکی و سعید فضل اولی / مقام ۱۴ بین ۳۴ تیم
مقدماتی : مقام ۳ در دسته ۴ با زمان 1:36.453 / صعود به نیمه نهایی
نیمه نهایی : مقام ۵ در دسته ۳ با زمان 1:38.213 / حذف

كاياك ۲ نفره ۵۰۰ متر دختران / روژان پیروزنیا و افسانه سپهری / مقام ۱۹ بین ۲۱ تیم
مقدماتی : مقام ۷ در دسته ۳ با زمان 2:00.991 / صعود به نیمه نهایی
نیمه نهایی : مقام ۹ در دسته ۱ با زمان 2:02.951 / حذف

کایاک ۴ نفره ۵۰۰ متر پسران / مقام ۱۲ بین ۲۷ تیم
ترکیب تیم : جعفر محمد دوست و علیرضا علی محمدی و اروند درویش و فرزاد مظلوم

مقدماتی : مقام ۵ در دسته ۱ با زمان 1:29.881 / صعود به نیمه نهایی
نیمه نهایی : مقام ۶ در دسته ۲ با زمان 1:31.237 / حذف

کایاک ۴ نفره ۵۰۰ متر دختران / مقام ۱۶ بین ۱۹ تیم
ترکیب تیم : هانیه خطیبی و آزاده محمدی و نجمه سجادی و پرستو حائری
مقدماتی : مقام ۵ در دسته ۱ با زمان 1:47.774 / صعود به نیمه نهایی
نیمه نهایی : مقام ۷ در دسته ۱ با زمان 1:49.917 / حذف

در مجموع تنها یک ورزشکار ایران موفق به صعود به فینال A شد و در مسابقات ۵۰۰ متر هم بدلیل حذف مرحله فینال B ، تمام ورزشكاران ايران در مرحله نيمه نهايي حذف شدند. در مجموع نتايج كسب شده در حد توقع بود و بدليل حضور ورزشكاران قدرتمند اروپايي توقع بيشتري هم نميرفت.

+ نوشته شده در  پنجشنبه پانزدهم مرداد 1388ساعت 1:14  توسط محسن  | 

سیزدهمین دوره مسابقات ورزشهای آبی قهرمانی جهان

سیزدهمین دوره مسابقات ورزشهای آبی قهرمانی جهان شامل شنا ، شيرجه ، وانرپلو ، شناي موزون و شناي آبهاي آزاد ديروز در رم ايتاليا به پايان رسيد و ۱۹۷ مدال مسابقات بين ۳۰ كشور توزيع شد.

اين مسابقات در بالاترين سطح ممكن در ايتاليا برگزار شد و كشور امريكا باز هم در صدر جدول رده بندي مدالي قرار گرفت ولي اينبار اين عنوان رو فقط با تعداد نقره بيشتر بدست آورد !

رده بندي مدالها :
۱ - امريكا - ۱۱ - ۱۱ - ۷
۲ - چين - ۱۱ - ۷ - ۱۱
۳ - روسيه - ۸ - ۸ - ۴
۴ - آلمان - ۷ - ۴ - ۱
۵ - استراليا - ۴ - ۵ - ۱۰
۶ - بريتانيا - ۴ - ۳ - ۲
۷ - ايتاليا - ۴ - ۱ - ۵
۸ - صربستان - ۳ - ۱ - ۰
۹ - مجارستان - ۲ - ۱ - ۳
۱۰ - برزيل - ۲ - ۱ - ۱
۱۱ - اسپانيا - ۱ - ۷ - ۳
۱۲ - ژاپن - ۱ - ۲ - ۱
۱۳ - تونس - ۱ - ۲ - ۰
۱۴ - دانمارك و سوئد و زيمبابوه - ۱ - ۱ - ۰
۱۷ - افريقاي جنوبي - ۱ - ۰ - ۳
۱۸ - هلند - ۱ - ۰ - ۱
۱۹ - مكزيك - ۱ - ۰ - ۰
۲۰ - كانادا - ۰ - ۴ - ۵
۲۱ - فرانسه - ۰ - ۳ - ۳
۲۲ - يونان و لهستان - ۰ - ۱ - -
۲۴ - اتريش و كرواسي و كوبا و ليتواني و مالزي و نروژ و روماني - ۰ - ۰ - ۱

امريكا با ۱۰ مدال طلايي كه در روزهاي آخر در شنا بدست آورد در جدول بالاتر از چيني قرار گرفت كه اكثر مدالهاي طلاي شيرجه رو طبق معمول درو كرد ، هرچند كه ۴ مدال طلا هم در شنا گرفت. روسيه هم كه در مسابقات شنا عملكرد خوبي نداشت طبق معمول مسابقات شناي موزون رو تحت اختيار داشت و ۶ طلا در اون مسابقات گرفت. آلمان با مدالهاي طلاي توماس لورتز در شناي آبهاي آزاد و بريتا اشتفن و بيدرمن در شنا در رده بعدي قرار گرفت. ايتالياي ميزبان هم با ۴ مدال طلا در جاي مناسبي در جدول قرار گرفت. نكته جالب جدول مدالها حضور تونس با ۳ مدال در اين جدول بود كه هر ۳ مدال توسط يك شخص يعني اسامه ملولي قهرمان المپيك بدست اومد. كشور افريقايي زيمبابوه هم با مدالهاي كرستي كاونتري باز هم در جدول قرار گرفت. مكزيك هم با مدال طلاي شگفتي آور پائولا اسپينوزا در شيرجه ۱۰ متر زنان جزو شگقتي آوران مسابقات بود و جالب اينكه كشور مالزي هم كه بتازگي پيشرفت خيره كننده اي در برخي ورزشها داشته تونست اولين مدال تاريخش رو در مسابقات شيرجه ۱۰ متر دو نفره زنان كسب كنه.

در مسابقات شنا ، امريكا باز هم قدرت برتر بود اما نكته جالب مسابقات ركورد شكني هاي پياپي مسابقات بود كه بدليل مايوهاي جديد اسپيدو اتفاق ميفته ! ديگه شكستن ركورد جهان در مسابقات شنا افتخار خاصي محسوب نميشه ! ركورد ۳۱ ماده از ۴۰ ماده ورزش شنا در رم شكسته شد !! نابغه امريكا مايكل فلپس با ۵ طلا و ۱ نقره بهترين شناگر مسابقات بود. فلپس در مواد ۱۰۰ و ۲۰۰ متر پروانه و ۳ ماده امدادي طلا گرفت ولي در فينال ۲۰۰ متر مغلوب پل بيدرمن آلماني شد. ضمن اينكه فلپس در دو ماده ۲۰۰ و ۴۰۰ متر امدادي هم شركت نكرد تا هموطنش رايان لوكتي هر دو مدال طلا رو كسب كنه. در اين مسابقات سزار سيلو فيليو برزيلي هر دو مدال طلاي سرعت (۵۰ و ۱۰۰ متر) رو کسب کرد. مدالهای طلای ۲۰۰ و ۴۰۰ هم به بیدرمن آلمانی رسید. اتفاق عجیب مسابقات حذف آرون پیرسول امریکایی در ۱۰۰ متر کرال پشت بود ! پیرسول البته این شکست رو با کسب طلای ۲۰۰ متر جبران کرد. در بخش زنان هم بریتا اشتفن آلمانی دو مدال طلای سرعت رو گرفت و فدریکا پلگرینی ایتالیایی با کسب دو طلای ۲۰۰ و ۴۰۰ متر و ۳ بار شکستن رکورد جهان بهترین شناگر کشور میزبان بود. در سایر مواد شناگری موفق به کسب دو طلای انفرادی نشد.

در مسابقات شیرجه ، چين باز هم قدرت برتر مسابقات بود ولي اينبار ۳ طلا از جمع ۱۰ طلاي مسابقات از دست چيني ها خارج شد. تام دالي نابغه ۱۵ ساله بريتانيايي كه سال گذشته قهرمان اروپا شده بود اينبار شگفتي آفريد و بالاتر از دو چيني مدال طلا گرفت. مدال طلاي ۱۰ متر زنان هم از دست چيني ها خارج شد و پائولا اسپينوزا از مكزيك اين طلا رو كسب كرد. اسپينوزا كه در دور مقدماتي بعنوان آخرين نفر (هجدهم) صعود کرده بود ، در نيمه نهايي سوم شد و در فينال با اقتدار قهرمان جهان شد و دو شيرجه روي چيني رو جاگذاشت. مدال طلاي ۱ متر زنان هم به يوليا پاخالينا شيرجه روي نامدار و كهنه كار روس رسيد. چين تمام مدالهاي طلاي مسابقات دو نفره رو با اختلاف بسيار زياد درو كرد. گو جينگ جينگ شيرجه روي مشهور چيني در اين مسابقات هم هر دو مدال طلاي ۳ متر يك نفره و دو نفره زنان رو كسب كرد. گو چينگ جينگ از سال ۲۰۰۱ به بعد تمام مدالهاي طلاي اين دو ماده رو كسب كرده تا نامش رو بعنوان يكي از نوابغ تاريخ اين ورزش كسب كنه. گو جينگ جينگ تا اينجا ۱۰ مدال طلاي جهان و ۴ مدال طلاي المپيك كسب كرده. ايتالياي ميزبان هم توسط تنها شيرجه روي مطرحش يعني تانيا كانيوتو به دو مدال نقره و برنز رسيد.

مسابقات شناي موزون هم تحت سيطره هميشگي روسيه باقي موند. مسابقات اين ورزش در ۳ شكل يك نفره ، دو نفره و تيمي در دو بخش برنامه آزاد و برنامه اجباري برگزار ميشه كه جمعا ۶ مدال طلا داره و بجز اين مواد ، مسابقه اي هم به اسم مسابقه تركيبي برگزار ميشه كه تركيبي از ۳ ماده قبليست. روسيه ۶ طلا از ۷ طلاي مسابقات رو كسب كرد و بشكل عجيبي در مسابقات تركيبي غايب بود تا اسپانيا بتونه اين مدال طلا رو بگيره. اسپانيا در ساير مواد هم بعد از روسيه نقره گرفت. خما منخوئل از اسپانيا با كسب ۷ مدال (۱ طلا و ۶ نقره) پرمدالترین ورزشکار کل مسابقات بود. چین هم در ۴ ماده بعد از روسیه و اسپانیا ، برنز گرفت و در ماده تركيبي هم در غياب روسيه ، دوم شد. كشورهاي كانادا و ايتاليا هم ۳ مدال برنز باقيمونده رو كسب كردند كه مدال برنز بئاتريچه آدليتزي در بخش انفرادي آزاد ، اولين مدال تاريخ ايتاليا در اين ورزش بود.

در مسابقات شناي آزاد يا شناي ماراتن هم آلمان با ۳ طلا در صدر قرار گرفت. توماس لورز آلماني دو طلاي ۵ و ۱۰ كيلومتر رو كسب كرد و مدال طلاي ۲۵ كيلومتر مردان هم به والريو كلري از ايتالياي ميزبان رسيد. اتفاق جالب اين مسابقات در ۱۰ كيلومتر مردان افتاد. جايي كه دو شناگر امريكايي بعد از لورز آلماني نقره و برنز گرفتند ولي توزيع مدال اين ماده بدليل اعتراض تيمهاي ايتاليا و يونان به خطاي فران كريپن امريكايي (برنده مدال برنز) یک روز به تعویق افتاد ، هرچند كه سرانجام صحت مسابقه تاييد شد. روسيه ناكام بزرگ اين ورزش بود كه در هر ۳ ماده زنان نقره گرفت !

در مسابقات واترپلو هم در بخش مردان تيمهاي صربستان ، اسپانيا و كرواسي اول تا سوم شدند و در بخش زنان هم ۳ مدال مسابقات به ترتيب به تيمهاي امريكا ، كانادا و روسيه رسيد. در مسابقات مردان تيم صربستان كه در دور گروهي مغلوب اسپانيا شده بود و حتي با استراليا مساوي كرده بود ، از آغاز مسابقات حذفي كارش رو شروع كرد و در مسابقات پلي آف ابتدا ۷-۵ ايتالياي ميزبان رو برد ، بعد ۱۰ بر ۹ قهرمان المپيك و رقيب ديرينه خودش يعني مجارستان رو حذف كرد ، در نيمه نهايي ۱۲-۱۱ كرواسي قهرمان دوره قبل رو برد تا در فينال باز هم مقابل اسپانيا قرار بگيره. اين مسابقه تا ۱۰ ثانيه مانده به آخر ۶ بر ۵ بنفع صربها بود كه اسپانيا گل مساوي رو زد ، بازي در وقت اصافه هم ۷-۷ مساوي شد تا در پايان ضربات پنالتي تكليف قهرمان رو مشخص كنه كه در اين بخش صربستان موفقتر بود و قهرمان جهان شد و اسپانيا بدون شكست جام رو از دست داد. كرواسي هم در ديدار رده بندي ۸-۶ امريكا رو برد تا باز هم دست كشورهاي غبر اروپايي از مدال مسابقات جهاني در بخش مردان كوتاه بمونه. امريكا در المپيك مدال نقره گرفت ولي تاكنون هيچ مدالي در مسابقات جهاني نگرفته. اما در بخش زنان ، تيم امريكا با برد ۷-۶ مقابل كانادا از عنوان قهرماني خودش دفاع كرد. روسيه هم ۱۰-۹ يونان رو برد تا برنز بگيره. ايتالياي ميزبان هم در هر دو بخش حتي به جمع ۸ تيم برتر هم صعود نكرد تا نتيجه فاجعه باري گرفته باشه.

---------------------------------------------------------------------

اما ايران هم تنها در بخش شناي مسابقات شركت كرده بود و شناگران ايران با اينكه اكثرا ركوردهاي كشور رو شكستند ولي طبق انتظار هيچكدام موفق به صعود از دور مقدماتي نشدند و اكثرا در رده هاي مياني جدول قرار گرفتند :

نتايج شناگران ايران :

۵۰ متر آزاد / تعداد ۲۲۲ شركت كننده
پاشا وحدتي راد - مقام ۶۴ - زمان 23.21
محمد بيداريان - مقام ۷۴ - زمان 23.49

۱۰۰ متر آزاد / تعداد ۲۱۱ شركت كننده
محمد بيداريان - مقام ۸۹ - زمان 51.31
پاشا وحدتي راد - مقام ۹۲ - زمان 51.65

۲۰۰ متر آزاد / تعداد ۱۴۷ شركت كننده
سعيد ملكا آشتياني - مقام ۷۲ - زمان 1:53.32
امين نوشادي - مقام ۸۲ - زمان 1:55.52

۴۰۰ متر آزاد / تعداد ۹۴ شركت كننده
سعيد ملكا آشتياني - مقام ۵۳ - زمان 4:03.69

۵۰ متر قورباغه / تعداد ۱۶۱ شركت كننده
محمد عليرضايي - مسابقه نداد

۱۰۰ متر قورباغه / تعداد ۱۴۳ شركت كننده
محمد عليرضايي - مقام ۷۷ - زمان 1:04.16

۵۰ متر پروانه / تعداد ۲۰۴ شركت كننده
امين نوشادي - مقام ۱۱۱ - زمان 25.88

۱۰۰ متر پروانه / تعداد ۱۶۳ شركت كننده
امين نوشادي - مقام ۱۰۳ - زمان 56.84

۲۰۰ متر مختلط انفرادي / تعداد ۱۰۲ شركت كننده
سهيل ملكا آشتياني - مقام ۴۹ - زمان 2:05.96

۴۰۰ متر مختلط انفرادي / تعداد ۷۲ شركت كننده
سهيل ملكا آشتياني - مقام ۴۷ - زمان 4:37.65

۴ در ۱۰۰ متر آزاد امدادي / تعداد ۴۱ تيم
امين نوشادي و پاشا وحدتي راد و سعيد ملكا آشتياني و محمد بيداريان - مقام ۲۲ - زمان 3:26.38

در مجموع شناگران ايران عملكرد متوسط مايل به ضعيفي رو داشتند ! در روزگاري كه ركورد جهان بشكل مداوم شكسته ميشه ، فقط شكستن ركورد ملي تيم ايران رو به موفقيتي نميرسونه. تنها تنيجه جالب شناگران ايران ركورد پاشا وحدتي در ۵۰ متر بود. نكته جالب ديگه مسابقه ندادن عليرضايي در ۵۰ متر قورباغه بدليل مضحك همگروهي با شناگر اسرائيلي بود. عليرضايي در المپيك هم بهمين دليل و همگروه شدن با همين شناگر مسابقه نداد كه اونجا دلايل مضحكي مثل عمل آپانديس مطرح شد ولي اينبار مسئولين فدراسيون شنا سعي كردند مسئله زياد بزرگ نشه ! البته حداقل گزارشگران شبكه راي ايتاليا كه اين مطلب رو فهميده بودند !! البته شناگران زيادي در خيلي از مواد با اينكه ثبت نام كردند ولي مسابقه ندادند و مشكلي هم براي اونها ايجاد نشده و احتمالا اينبار هم اتفاقي نميفته ولي بايد ديد اين قصه مضحك بهانه آوردن براي مسابقه ندادن با حريفان اسرائيلي تا كي ميتونه ادامه داشته باشه !

+ نوشته شده در  دوشنبه دوازدهم مرداد 1388ساعت 15:24  توسط محسن  | 

داستان اولین دوره بازیهای آسیایی هنرهای رزمی

مراسم افتتاحیه اولین دوره بازیهای آسیایی هنرهای رزمی امروز در تایلند برگزار شد و مسابقات از فردا آغاز میشه اما کمیته ملی المپیک ایران در تصمیمی عجیب تصمیم به انصراف از این مسابقات گرفت !

برگزاری این مسابقات از ابتدا بدون اشکال نبود ! مسابقات یکبار بدلیل مشکلات داخلی تایلند عقب افتاد و تاریخ دوم اعلام شده هم بدلیل نزدیک بودن به زمان اولین دوره بازیهای آسیایی نوجوانان تغییر کرد و مسابقات به زمان فعلی افتاد ! ایران در برنامه اولیه قصد داشت در تمام ورزشها بجز پنساک سیلات شرکت کنه اما ابتدا اعلام شد که مجوز مسابقه با حجاب تیم کاراته زنان صادر نشده ، بعد بدلایلی مضحک و بچه گانه اعزام تیم کیک بوکسینگ لغو شد ! بعد از اون هم اعزام تيم موي تاي زنان بدليل رعايت حجاب لغو شد ! و چون مسئولين به همين ها هم راضي نبودند ، در نهايت اعزام كل كاروان بدليل واهي آنفولانزاي خوكي لغو شد !

چند ماه از گسترش اين بيماري در سرتاسر دنيا ميگذره و در اين مدت تيمهاي ايراني در كشورهايي با شرايط خطرناكتر از تايلند هم مسابقه دادند ولي چه اتفاقي ميفته كه به يكباره اعزام كارواني كه براي اون مبلغ زيادي هم صرف شده ، لغو ميشه ؟؟ به اعتقاد من اين مطلب بيشتر به بهونه شبيهه ! تمام كشورهاي آسيايي در اين مسابقات شركت ميكنند و ايران از اين مسابقات انصراف ميده ! ايران قبلا بخاطر يكسري دلايل مضحك ديگه اولين دوره بازيهاي آسيايي ساحلي رو هم از دست داد (البته در اون مسابقات فقط تیم فوتبال ساحلی ایران حاضر بود)

از دست دادن این مسابقات اتفاق بدی برای ورزش ایران بود. مشخص نیست تکلیف ورزشکارانی که ماه ها بدلیل برگزاری این مسابقات تمرین کرده بودند چی میشه ! عواقب ورزشی نبودن مسئولین رده بالای ورزش همین میشه که این افراد بدون دونستن عواقب یک تصمیم اقدام به گرفتن اون میکنند !  بطور قطع شرایط بیماری آنفولانزا در تایلند چندان حاد نیست که اگر بود ، ساير كشورهاي آسيايي هم از مسابقات انصراف ميدادند ! و ضمنا خود مقامات و داوران ايراني هم راهي بانكوك نميشدند ! بنظر مياد اين بيماري فقط و فقط براي ورزشكاران ايراني خطرناكه !!!

اين مسابقات فرصت مناسبي بود كه كاروان ايران بعد از سالها در يك مسابقه تحت نام بازيهاي آسيايي در يكي از رده هاي برتر و شايد هم بالاترين رده قرار بگيره ولي بدليل كوته فكري مسئولين اين فرصت از دست رفت. با اينكه ايران در اين مسابقات حاضر نيست ولي سعي ميكنم در پايان مسابقات يك جمع بندي از اين مسابقات داشته باشم !

+ نوشته شده در  یکشنبه یازدهم مرداد 1388ساعت 1:57  توسط محسن  | 

سومين دوره هندبال قهرماني نوجوانان جهان

سومين دوره مسابقات هندبال قهرماني نوجوانان جهان روز گذشته در تونس با قهرماني كرواسي به پايان رسيد و تيم ايران هم در بين ۲۰ شركت كننده بعد از ۸ تيم اروپايي و تيم تونس ميزبان بمقام دهم رسيد. و نكته جالب اينكه سجاد استكي از تيم ايران با ۶۵ گل زده بهترين گلزن مسابقات شد. استكي در تمام مسابقات ايران هم بهترين گلزن بازي بود !

نتايج تيم ايران :

ايران ۳۷ - كويت ۳۲
تونس ۳۵ - ايران ۳۰
ايران ۳۰ - الجزاير ۳۰
دانمارك ۳۴ - ايران ۳۰
ايران بعنوان تيم سوم گروه حذف شد و براي مقامهاي ۹ تا ۱۲ مسابقه داد.

ايران ۳۰ - آرژانتين ۲۶
فرانسه ۳۵ - ايران ۲۷

رده بندي نهايي :
۱ - كرواسي
۲ - ايسلند
۳ - سوئد
۴ - تونس
۵ - دانمارك
۶ - اسپانيا
۷ - آلمان
۸ - نروژ
۹ - فرانسه
۱۰ - ايران
۱۱ - آرژانتين
۱۲ - مصر
۱۳ - قطر
۱۴ - الجزاير
۱۵ - برزيل
۱۶ - ليبي
۱۷ - پورتوريكو
۱۸ - ونزوئلا
۱۹ - كويت
۲۰ - مراكش

تيم نوجوانان ايران در مجموع در اين مسابقات عملكرد خوبي داشت ولي با كمي خوش شانسي و دقت بيشتر ميتونست نتايج بهتري هم بگيره. ايران در دو دوره قبلي مسابقات نوجوانان جهان بترتيب هشتم و دوازدهم شده بود. البته در دوره اول فقط ۱۰ تيم حاضر بودند كه فقط ۳ تاي اونها اروپايي بودند و در دوره دوم هم ايران بين ۱۶ تيم دوازدهم شد ، بنابر اين مقام دهمي اين دوره ، بهترين عملكرد ايران در اين مسابقات بود. با اينكه مسابقات پوشش تلويزيوني بسيار بدي داشت ولي با اينحال بشكل تصادفي ۴ مسابقه از ۶ مسابقه ايران بشكل زنده پخش شد و من موفق به ديدن اونها شدم ! نكته ديگر اينكه برخلاف مسابقات بزرگسالان جهان در كرواسي ، در اين مسابقات از هر گروه فقط دو تيم به دور بعد صعود ميكرد و همين عامل حذف ايران شد. ضمن اينكه تيم افريقايي بنين كه در گروه بندي اوليه در گروه ايران بود بدليلي كه پيدا نكردم با تيم الجزاير جايگزين شده بود !

ايران در مسابقه اولش بمصاف كويت قهرمان قلابي آسيا رفت ، كويتي كه اينبار برخلاف مسابقات آسيايي حمايت ۱۰۰ درصد داوران رو همراه نداشت.  در همون ابتداي مسابقه ايران تونست ۵-۶ گل از كويت جلو بيفته ولي اخراجهاي بي مورد بازيكنان ايران و اشتباهات فردي نتيجه رو در پايان نيمه اول به تساوي رسوند ولي تيم ايران در نيمه دوم قدرت برتر خودش رو به كويت نشون داد و با ۵ گل رقيب ناجوانمرد هميشگي خودش رو شكست داد.  سجاد استكي با ۱۳ گل زده بهترين بازيكن بازي بود. ايران در بازي دوم به مصاف تونس ميزبان رفت. ايران بازي رو بسيار عالي شروع كرد و باز هم ۵-۶ گل جلو اقتاد ، تونس در دقايق پاياني نيمه اول بخودش اومد و با كمك تماشگرانش اختلاف رو در پايان نيمه اول به ۳ گل رسوند. دقايق ابتدايي نيمه دوم ، ايران بازي بسيار ضعيفي انجام داد و تحت تاثير تماشاگران پرتعداد تونسي بازي رو وا داد و تونس حتي ۴ گل هم در امتياز ۲۴-۲۰ از ايران جلو افتاد ، ولي تايم اوت بموقع سرمربي روس ايران ، ايران رو به بازي برگردوند و ايران با گلهاي متوالي ايمان جمالي بازي رو بار ديگر به تساوي رسوند. روند برابر اين مسابقه تا دقايق پاياني ادامه داشت ، در امتياز ۲۸-۲۸ ايران صاحب ضربه پنالتي بود كه از دست دادن اين ضربه و بدنبال اون ۳ گل متوالي تيم تونس بازي رو بنفع اين تيم برگردوند و بازي عجولانه ايران در دقايق پاياني باعث زياد شدن اختلاف شد. سجاد استكي با ۷ گل در نيمه اول بهترين بازيكن ايران بود ولي در نيمه دوم تحت يارگيري نفر به نفر تيم حريف قرار داشت و فقط ۳ گل زد.

ايران در بازي سوم مقابل تيم بظاهر ضعيف الجزاير قرار گرفت ، من اين بازي رو نديدم ولي گزارش سايت رسمي مسابقات نشون ميده كه ايران تا ۴ دقيقه پاياني ۳۰-۲۷ از حريف جلو بوده ولي بازي در نهايت ۳۰-۳۰ مساوي شده ! ايران در بازي آخر دور گروهي بمصاف تيم قدرتمند اروپايي دانمارك رفت. ايران براي صعود بايد قطعا دانمارك رو ميبرد و منتظر پيروز نشدن اين تيم در روز آخر مقابل تونس ميموند. ايران در اين بازي هم مثل بازي با تونس بسيار عالي آغاز كرد و دركل در نيمه اول با درخشش دروازه بان ايران ، تيم ايران در عين شگفتي موفق شد با ۳ گل برتري به رختكن بره ولي باز هم عملكرد ضعيف دقايق ابتدايي نيمه دوم تمام داشته ها رو به باد داد ! ايران در همون ابتداي نيمه دوم ۳-۴ گل از دانمارك عقب افتاد و اين اختلاف تا پايان بازي حفظ شد ، هر چند كه ايران چندين بار اختلاف رو تا ۱ و ۲ گل كم كرد ولي باز هم موفق به تغيير نتيجه نشد. در اين بازي هم مانند بازي با تونس ، تيم حريف بعد از شناسايي سجاد استكي در نيمه دوم از يارگيري فشرده در مقابلش استفاده كرد و اجازه گلزني رو به ستاره تيم ايران نداد. ، هرچند كه با اين وجود هم استكي ۱۰ گل در اين بازي زد. نكته جالب اينكه ايران در هر ۳ مسابقه اي كه پيروز نشد در نيمه اول بازي رو برده بود !

ايران با امتياز برابر با الجزاير ولي بدليل تفاضل گل بسيار بهتر در گروه سوم شد و بهمراه ۳ تيم ديگري كه در گروههاي خودشون سوم شده بودن براي مقامهاي ۹ تا ۱۲ مسابقه داد. ايران در بازي اولش تيم آرژانتين رو برد ولي در آخرين بازي در روزي كه بسيار بد و بي انگيزه بازي كرد مغلوب فرانسه تنها تيم اروپايي حذف شده دور اول شد. تيم ايران در اين بازي بسيار بي انگيزه نشون داد و گلهاي بسيار زيادي رو روي ضدحملات حريف خورد. در پايان مسابقات هم كرواسي با بردن تمام مسابقاتش با اقتدار قهرمان شد ، تونس ميزبان هم به مدال نرسيد تا تيم كره جنوبي همچنان بعنوان تنها تيم غير اروپايي برنده مدال در اين مسابقات باقي بمونه. سجاد استكي هم با ۶۵ گل با اختلاف زياد بهترين گلزن مسابقات شد ولي متاسفانه بشكل عجيبي در تيم منتخب مسابقات قرار نگرفت ! نكته جالب ديگه مقام يكي مانده به آخر تيم كويت بود كه بودن حمايت داوران آسيايي حتي يك تيم درجه يك در سطح آسيا هم نيست !

+ نوشته شده در  شنبه دهم مرداد 1388ساعت 16:58  توسط محسن  | 

پانزدهمین دوره تنیس روی میز قهرمانی جوانان آسیا

پانزدهمین دوره مسابقات تنیس روی میز قهرمانی جوانان (و نوجوانان) آسیا طی روزهای گذشته در جیپور هند برگزار شد و ایران عملکرد نسبتا مطلوبی داشت و در بخش جوانان به مقام پنجم تیمی رسید و در بخش انفرادی هم نوشاد عالمیان تا آستانه کسب مدال رفت ولی متاسفانه باز هم در راه کسب یک مدال تاریخی ناکام موند !

تیمی جوانان :
ایران در دور مقدماتی در گروه اول قرار گرفت و بعنوان تیم دوم به مرحله حذفی رسید :

ایران ۳ - پاکستان ۰
نوشاد عالمیان ۳ - شیخ ایوب ۰ / ۱۱-۵ و ۱۱-۲ و ۱۱-۸
شایان ملکی ۳ - سلمان احمد طاهر ۱ / ۱۱-۵ و ۸-۱۱ و ۱۱-۴ و ۱۱-۳
نیما عالمیان ۳ - عبدالله محمد ۱ / ۱۱-۵ و ۱۱-۵ و ۷-۱۱ و ۱۱-۲

ایران ۳ - هنگ کنگ ۱
وونگ چون تینگ ۳ - شایان ملکی ۰ / ۱۱-۴ و ۱۱-۵ و ۱۱-۷
نوشاد عالمیان ۳ - ساموئل لی ۱ / ۹-۱۱ و ۱۱-۸ و ۱۱-۷ و ۱۱-۸
نیما عالمیان ۳ - جانی چئونگ ۰ / ۱۱-۴ و ۱۱-۸ و ۱۱-۹
نوشاد عالمیان ۳ - وونگ چون تینگ ۱ / ۱۱-۹ و ۱۱-۸ و ۸-۱۱ و ۱۱-۴

ایران ۳ - سنگاپور ۲
نوشاد عالمیان ۳ - لیم جی یان ۰ / ۱۴-۱۲ و ۱۱-۷ و ۱۱-۹
پانگ شو جیه ۳ - شایان ملکی ۰ / ۱۱-۷ و ۱۱-۹ و ۱۱-۶
بنجامین تئو ۳ - نیما عالمیان ۲ / ۱۱-۸ و ۸-۱۱ و ۴-۱۱ و ۱۱-۷ و ۱۱-۸
نوشاد عالمیان ۳ - پانگ شو جیه ۱ / ۱۴-۱۲ و ۹-۱۱ و ۱۱-۹ و ۱۱-۶
شایان ملکی ۳ - لیم جی یان ۱ / ۷-۱۱ و ۱۱-۸ و ۱۳-۱۱ و ۱۱-۶

ایران ۳ - قزاقستان ۰
نیما عالمیان ۳ - تیمور کلبوگانوف ۰ / ۱۱-۷ و ۱۱-۸ و ۱۱-۷
نوشاد عالمیان ۳ - آست باباسوف ۰ / ۱۱-۷ و ۱۱-۸ و ۱۱-۴
شایان ملکی ۳ - دیاس سارسمبایف ۱ / ۱۱-۸ و ۱۱-۱۳ و ۱۱-۵ و ۱۳-۱۱

ژاپن ۳ - ایران ۲
نوشاد عالمیان ۳ - جین اوئدا ۰ / ۱۲-۱۰ و ۱۱-۵ و ۱۱-۶
کوکی نیوا ۳ - شایان ملکی ۰ / ۱۱-۵ و ۱۱-۵ و ۱۱-۸
کایتو فوجیموتو ۳ - نیما عالمیان ۰ / ۱۱-۹ و ۱۱-۷ و ۱۱-۸
نوشاد عالمیان ۳ - کوکی نیوا ۲ / ۱۱-۹ و ۱۱-۷ و ۵-۱۱ و ۹-۱۱ و ۱۱-۵
جین اوئدا ۳ - شایان ملکی ۰ / ۱۱-۹ و ۱۱-۹ و ۱۱-۶

ایران بعد از ژاپن بعنوان تیم دوم به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد :

چین تایپه ۳ - ایران ۲
نوشاد عالمیان ۳ - چانگ شون هونگ ۰ / ۱۱-۶ و ۱۱-۳ و ۱۱-۷
چن چین آن ۳ - نیما عالمیان ۰ / ۱۱-۹ و ۱۱-۶ و ۱۱-۸
لی چیا شنگ ۳ - شایان ملکی ۱ / ۷-۱۱ و ۱۱-۹ و ۱۲-۱۰ و ۱۱-۴
نوشاد عالمیان ۳ - چن چین آن ۲ / ۱۱-۹ و ۸-۱۱ و ۱۱-۷ و ۴-۱۱ و ۱۱-۴
چانگ شون هونگ ۳ - نیما عالمیان ۰ / ۱۱-۸ و ۱۲-۱۰ و ۱۱-۳

بعد از این شکست ، ايران دو مسابقه براي مقامهاي ۵ تا ۸ برگزار كرد :

ايران ۳ - كره شمالي ۲
پاك سين هيوك ۳ - شايان ملكي ۱ / ۸-۱۱ و ۱۱-۴ و ۱۱-۸ و ۱۱-۶
نوشاد عالميان ۳ - ري كوانگ وون ۰ / ۱۱-۳ و ۱۱-۷ و ۱۱-۶
چوي ايل ۳ - نيما عالميان ۰ / ۱۱-۴ و ۱۱-۴ و ۱۱-۷
نوشاد عالميان ۳ - پاك سين هيوك ۱ / ۱۱-۹ و ۱۱-۶ و ۱۲-۱۴ و ۱۱-۸
شايان ملكي ۳ - ري كوانگ وون ۰ / ۱۱-۹ و ۱۱-۹ و ۱۱-۷

ايران ۳ - هنگ كنگ ۱
نوشاد عالمیان ۳ - جانی چئونگ ۰ / ۱۶-۱۴ و ۱۱-۴ و ۱۱-۷
وونگ چون تینگ ۳ - شایان ملکی ۲ / ۷-۱۱ و ۷-۱۱ و ۱۲-۱۰ و ۱۱-۵ و ۱۱-۷
نيما عالمیان ۳ - آنتوني وونگ ۰ / ۱۴-۱۲ و ۱۱-۸ و ۱۱-۵
نوشاد عالمیان ۳ - وونگ چون تینگ ۱ / ۳-۱۱ و ۱۱-۸ و ۱۱-۲ و ۱۳-۱۱

تيم ايران در مجموع با دو شكست مقابل تيمهاي ژاپن و چين تايپه به مقام خوب پنجم آسيا رسيد. نوشاد عالميان با بردن هر ۱۴ مسابقه انفرادي بهترين بازيكن مسابقات تيمي بود !

دوبل جوانان :

شايان ملكي و نوشاد عالميان
دور ۱۶/۱ نهايي : ملكي و عالميان ۳ - چونگ و تئو (سنگاپور) ۰ / ۱۱-۷ و ۱۱-۷ و ۱۱-۶
دور ۸/۱ نهایی : گوش و گاناناسکاران (هند) ۳ - ملكي و عالميان ۱ / ۷-۱۱ و ۱۱-۲ و ۱۱-۹ و ۱۱-۷

امین میرالماسی و نیما عالمیان
دور ۱۶/۱ نهايي : میرالماسی و عالمیان ۳ - دسای و تیروونگادام (هند) ۲ / ۶-۱۱ و ۱۱-۹ و ۱۱-۸ و ۳-۱۱ و ۱۱-۸
دور ۸/۱ نهايي : پانگ و لیم (سنگاپور) ۳ -  میرالماسی و عالمیان ۲ / ۱۰-۱۲ و ۱۱-۹ و ۱۱-۸ و ۱۱-۱۳ و ۱۱-۴

هر دو تیم دوبل ایران در دور دوم مسابقات حذف شدند ، در اين بخش تيم نيما عالميان و امين ميرالماسي عملكرد بهتري داشت و در دور دوم با حداقل اختلاف مغلوب تيم سنگاپوري برنده مدال برنز شد.

انفرادي جوانان :

امين ميرالماسي
كوهي موريموتو (ژاپن) ۳ - میرالماسی ۲ / ۷-۱۱ و ۷-۱۱ و ۱۱-۸ و ۱۱-۴ و ۱۱-۴
میرالماسی ۳ - علی صالح (بحرین) ۰ / ۱۱-۴ و ۱۱-۵ و ۱۱-۵
کومپراچ مانیتام (تایلند) ۳ - میرالماسی ۱ / ۱۱-۶ و ۱۱-۶ و ۶-۱۱ و ۱۱-۷
میرالماسی با ۱ برد و ۲ باخت در مرحله گروهی حذف شد.

شایان ملکی
ملکی ۳ - پرادیپ روکا (نپال) ۰ / ۱۱-۹ و ۱۱-۶ و ۱۲-۱۰
سومیاجیت گوش (هند) ۳ - ملکی ۱ / ۱۱-۵ و ۱۱-۴ و ۷-۱۱ و ۱۱-۶
لی موچیائو (چین) ۳ - ملکی ۰ / ۱۱-۴ و ۱۱-۲ و ۱۱-۳
ملکی با ۱ برد و ۲ باخت در مرحله گروهی حذف شد.

نوشاد عالمیان
عالمیان ۳ - ساموئل لی (هنگ کنگ) ۱ / ۱۱-۸ و ۱۱-۴ و ۷-۱۱ و ۱۱-۳
عالمیان ۳ - آنوپ باکت جوشی (نپال) ۰ / ۱۱-۷ و ۱۱-۷ و ۱۱-۶
عالمیان ۳ - لی چیا شنگ (چین تایپه) ۰ / ۱۱-۶ و ۱۱-۷ و ۱۱-۶
عالمیان با ۳ برد متولی بعنوان نفر اول به دور حذفی صعود کرد:
دور ۸/۱ نهایی : عالمیان ۴ - كوهي موريموتو (ژاپن) ۰ / ۱۳-۱۱ و ۱۱-۶ و ۱۱-۵ و ۱۱-۷
دور ۴/۱ نهایی : لیو یی (چین) ۴ - عالمیان ۱ / ۱۱-۳ و ۱۱-۲ و ۶-۱۱ و ۱۱-۵ و ۱۱-۱
نوشاد عالمیان باز هم در تعیین کننده ترین مرحله حذف شد ! سایر نتایج نشون میده که عالمیان باید این حریف چینی رو میبرد ولی شاید چینی بودن این حریف و اسم چین باعث شد تا عامیان مسابقه خوبی نده و با اختلاف مغلوب بشه. عالمیان ۱۴ مسابقه در بخش تیمی و ۴ مسابقه انفرادی رو برده بود و در کل مسابقات فقط و فقط یک باخت داشت ولی همین یک باخت باعث شد تا دستخالی مسابقات رو ترک کنه !

نیما عالمیان
عالمیان ۳ - نانتاسوت لیلایوت (تایلند) ۰ / ۱۱-۷ و ۱۱-۷ و ۱۱-۹
وونگ چون تینگ (هنگ کنگ) ۳ - عالمیان ۰ / ۱۲-۱۰ و ۱۱-۶ و ۱۱-۵
نیتین تیروونگادام ۳ - عالمیان ۱ / ۱۱-۵ و ۱۰-۱۲ و ۱۱-۹ و ۱۱-۷
عالمیان با ۱ برد و ۲ باخت در گروه بعلت باخت نماینده هند مقابل حریف تایلندی و ست شماری ضعیفتر آخر شد ! هرچند که بدلیل صعود تنها یک نفر از هر گروه تفاوتی هم نداشت.

مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا هم در کنار مسابقات جوانان برگزار شد که تیم ایران نتایجی به مراتب ضعیفتر نسبت به بخش جوانان گرفت.

تیمی نوجوانان :
ایران در دور مقدماتی در گروه اول قرار گرفت و بعنوان تیم پنجم حذف شد :

چین ۳ - ایران ۰
لین گائویوان ۳ - علیرضا ملارجبی ۰ / ۱۱-۸ و ۱۱-۸ و ۱۱-۶
یین هانگ ۳ - پوریا عمرانی ۰ / ۱۱-۷ و ۱۱-۳ و ۱۱-۸
لین و یین ۳ - ملارجبی و روئین تن ۰ / ۱۱-۳ و ۱۱-۵ و ۱۱-۳

تایلند ۳ - ایران ۲
علیرضا ملارجبی ۳ - پیراپول کونپراسرت ۱ / ۱۱-۵ و ۱۱-۸ و ۱۱-۱۳ و ۱۱-۵
تاناپول سانتیواتاناتارم ۳ - پوریا عمرانی ۱ / ۱۱-۶ و ۱۱-۴ و ۶-۱۱ و ۱۱-۷
کونپراسرت و سانتیواتاناتارم ۳ - ملارجبی و روئین تن ۲ / ۱۱-۸ و ۱۱-۶ و ۱۱-۱۳ و ۱۶-۱۸ و ۱۴-۱۲
علیرضا ملارجبی ۳ - تاناپول سانتیواتاناتارم ۱ / ۷-۱۱ و ۱۱-۸ و ۱۱-۲ و ۱۳-۱۱
پیراپول کونپراسرت ۳ - پوریا عمرانی ۱ / ۱۱-۷ و ۷-۱۱ و ۱۲-۱۰ و ۱۴-۱۲

ژاپن ۳ - ایران ۱
یوتو موراماتسو ۳ - محمد علی روئین تن ۱ / ۱۱-۶ و ۸-۱۱ و ۱۱-۵ و ۱۱-۶
علیرضا ملارجبی ۳ - آسوکا ماچی ۲ / ۱۱-۳ و ۱۱-۹ و ۸-۱۱ و ۲-۱۱ و ۱۱-۶
موراماتسو و ماچی ۳ - ملارجبی و روئین تن ۱ / ۱۲-۱۴ و ۱۱-۷ و ۱۱-۷ و ۱۱-۵
آسوکا ماچی ۳ - محمد علی روئین تن ۱ / ۱۱-۸ و ۱۲-۱۰ و ۸-۱۱ و ۱۱-۶

ایران ۳ - بحرین ۱
علیرضا ملارجبی ۳ - محمد صالح ۲ / ۱۳-۱۱ و ۱۱-۱۳ و ۱۱-۷ و ۱۰-۱۲ و ۱۱-۷
محمد علی روئین تن ۳ - لوای معوض ۰ / ۱۱-۶ و ۱۱-۶ و ۱۱-۹
صالح و معوض ۳ - ملارجبی و روئین تن ۲ / ۵-۱۱ و ۱۱-۹ و ۱۳-۱۱ و ۹-۱۱ و ۱۲-۱۰
علیرضا ملارجبی ۳ - لوای معوض ۲ / ۱۰-۱۲ و ۱۱-۵ و ۹-۱۱ و ۱۱-۹ و ۱۱-۶

هنگ کنگ ۳ - ایران ۱
چیو چونگ هی ۳ - محمد علی روئین تن ۰ / ۱۱-۷ و ۱۱-۸ و ۱۱-۷
علیرضا ملارجبی ۳ - داریل هونگ ۲ / ۱۱-۵ و ۱۱-۷ و ۴-۱۱ و ۹-۱۱ و ۱۱-۵
چیو و هونگ ۳ - ملارجبی و روئین تن ۰ / ۱۱-۷ و ۱۳-۱۱ و ۱۱-۳
چیو چونگ هی ۳ - علیرضا ملارجبی ۱ / ۱۲-۱۰ و ۱۱-۹ و ۹-۱۱ و ۱۲-۱۰

تیم ایران در مجموع در بخش تیمی عملکرد خوبی نداشت و تنها مقابل بحرین پیروز شد. نکته جالب اینکه ایران در تمام مسابقاتش از جمله مقابل بحرین در بازی دوبل شکست خورد ! نکته جالب برد ملارجبی مقابل آسوکا ماچی ژاپنی بود ، اين ژاپني در بخش انفرادي مسابقات دوم شد.

انفرادی نوجوانان :

علیرضا ملارجبی
لی چیا شنگ (چین تایپه) ۳ - ملارجبی ۱ / ۷-۱۱ و ۱۱-۸ و ۱۱-۲ و ۱۱-۷
لین گائویوان (چین) ۳ - ملارجبی ۰ / ۱۲-۱۰ و ۱۲-۱۰ و ۱۱-۵
ملارجبی با دوباخت در گروهش آخر شد ! البته باید اضافه کنم که ملارجبی در گروه بسیار بسیار سختی قرار گرفته بود ولي با اينحال مقابل حريفانش از پيش باخته نبود.

پوريا عمراني
عمراني ۳ - اوتكارش گوپتا (هند) ۲ / ۶-۱۱ و ۴-۱۱ و ۱۱-۸ و ۱۱-۷ و ۱۱-۵
عمراني ۳ - محمد میزار آدم (مالدیو) ۰ / ۱۱-۶ و ۱۱-۴ و ۱۱-۴
عمرانی در گروهی آسان بعنوان نفر اول بجمع ۱۲ نفر برتر مسابقات صعود کرد :
دور ۸/۱ نهایی : جانگ وو جین (کره جنوبی) ۳ - عمرانی ۱ / ۱۳-۱۱ و ۹-۱۱ و ۱۱-۶ و ۱۱-۴
عمرانی در مجموع عملکرد خوبی داشت ، هرچند كه قرعه مناسب هم نقش زيادي در موفقيتش داشت !

محمد علي روئين تن
يوتو موراماتسو (ژاپن) ۳ - روئين تن ۰ / ۱۱-۴ و ۱۱-۸ و ۱۱-۵
روئين تن ۳ - سوپون تاروکا سیریسنا (سری لانکا) ۰ / ۱۱-۸ و ۱۱-۸ و ۱۱-۹
روئین تن با ۱ برد و ۱ باخت حذف شد.

+ نوشته شده در  دوشنبه پنجم مرداد 1388ساعت 18:34  توسط محسن  | 

پنجمین دوره روئینگ زیر 23 سال قهرمانی جهان

پنجمین دوره مسابقات روئینگ قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان دیروز در راسیس جمهوری چک به پابان رسید و محسن شادی نقده موفق شد با کسب مدال طلا نامش رو در تاریخ این ورزش ثبت کنه ! شادی که سال پیش در همين مسابقات در براندنبرگ آلمان با کسب نقره اولین مدال تاریخ ایران در انواع ورزشهای قایقرانی رو کسب کرده بود ، شادي سال پيش در مسابقات بزرگسالان جهان هم پنجم شده بود. البته اين توضيح رو اضافه كنم كه رشته تخصصي محسن شادي ، يك نفره سبك وزن هستش كه چون اين ماده در مسابقات المپيك وجود نداره ، شادي مجبور شد در رشته يك نفري (وزن آزاد) شرکت کنه که در این ماده به موفقیتی نرسید.

نتایج ورزشکاران ایران :

محسن شادی / یکنفره دو پارویی سبک وزن / مدال طلا بین ۳۱ نفر
مقدماتی : مقام اول در دسته ۶ با زمان 7:14.10 / صعود به یک چهارم نهایی
یک چهارم نهایی : مقام اول در دسته ۴ با زمان 6:58.60 / صعود به نیمه نهایی A/B
نیمه نهایی A/B : مقام اول در دسته ۲ با زمان 6:58.74 / صعود به فینال A
فینال A : مقام اول با زمان 6:57.38
شادی بین ۳۱ نفر به مدال طلا رسید تا ارزش کارش بشتر مشخص بشه ! شادی در تمام مراحل هم اول شد و حداقل ۲ ثانیه با نفر بعدی اختلاف داشت ! محسن شادی شانس خوبی برای کسب مدال در مسابقات بزرگسالان جهان داره !

مجتبی شجاعی : یکنفره دو پارویی / مقام ۲۰ بین ۲۳ نفر
مقدماتی : مقام پنجم در دسته ۲ با زمان 7:44.69 / عدم صعود مستقیم ، حضور در شانس مجدد
شانس مجدد : مقام سوم در دسته ۴ با زمان 7:21.26 / حذف ، حضور در نيمه نهايي C/D
نيمه نهايي C/D : مقام چهارم در دسته ۱ با زمان 7:23.87 / عدم صعود به فينال C ، حضور در فينال D
فينال D : مقام دوم با زمان 7:28.29 / مقام ۲۰ در مجموع
شجاعي بين ۲۳ نفر كه بين اونها نماينده استوني مسابقات رو نيمه كاره رها كرد ، فقط بالاتر از نمايندگان قبرس و زيمبابوه به اين مقام رسيد كه نتيجه بسيار بدي هستش ! البته مقايسه زمانهاي مراحل قبلي نشون ميده كه شجاعي ميتونست مقام بسيار بهتري كسب كنه. مخصوصا در مرحله رپه شاژ (شانس محدد) که شجاعی در حالی در دسته خودش سوم شد که دو نفر برتر به نیمه نهایی و ۱۲ نفر برتر صعود میکردند.

فاطمه خلج / یکنفره دو پارویی سبک وزن / مقام ۱۴ بین ۱۸ نفر
مقدماتی : مقام پنجم در دسته ۲ با زمان 8:33.89 / عدم صعود مستقیم ، حضور در شانس مجدد
شانس مجدد : مقام چهارم در دسته ۱ با زمان 8:04.68 / حذف ، حضور در فينال C
فينال C : مقام دوم با زمان 8:07.59 / مقام ۱۴ در مجموع
فاطمه خلج با اینکه چهاردهم شد ولی عملکرد بدی نداشت و بالاتر از نمایندگان ایتالیا ، امريكا ، هلند و پرتغال به اين مقام رسيد كه كشورهاي قدرتمندي در اين ورزش هستند. خلج در مسابقه شانس مجدد هم فاصله زيادي تا صعود به نيمه نهايي نداشت ولي ناكام شد !

هما حسيني / يكنفره دو پارويي / مقام ۱۶ بين ۱۷ نفر
مقدماتي : مقام پنجم در دسته ۳ با زمان 8:45.73 / عدم صعود مستقیم ، حضور در شانس مجدد
شانس مجدد : مقام پنجم در دسته ۲ با زمان 8:15.66 / حذف ، حضور در فينال C
فينال C : مقام چهارم با زمان 8:18.95 / مقام ۱۶ در مجموع
هما حسيني خوش شانس بود كه شركت كننده سوئدي مسابقات رو نيمه كاره رها كرد وگرنه مقام آخري اين مسابقات هم مثل مسابقات قبلي بنامش ثبت ميشد !! حسيني كه در مسابقات انتخابي المپيك موفق شد سهميه المپيك بگيره و پرچمدار كاروان ايران هم بود ، بعد از اون عملكرد فاجعه آميزي داشته و در تمام مسابقاتي كه شركت كرده ، بدون استثنا آخر شده !!

بهناز مرادخاني و نسيم بن يعقوب / دونفره دو پارويي سبك وزن / مقام ۱۱ بين ۱۴ تيم
مقدماتي : مقام پنجم در دسته ۱ با زمان 7:55.78 / عدم صعود مستقیم ، حضور در شانس مجدد
شانس مجدد : مقام چهارم با زمان 7:23.95 / صعود به نيمه نهايي A/B
نیمه نهایی A/B : مقام ششم در دسته ۲ با زمان 7:43.59 / حذف ، حضور در فينال B
فينال B : مقام پنجم با زمان 7:38.35 / مقام ۱۱ در مجموع
تيم دونفره ايران در بين ۱۴ تيم بالاتر از تيمهاي هنگ كنگ ، استوني و امريكا به مقام يازدهم رسيد كه نتيجه بدي محسوب نميشه. بايد توجه كرد كه در اين مسابقات تيم ضعيفي وجود نداره و شايد اگر ۵۰ تيم ديگر هم شركت ميكردند ، همين مقام بدست ميومد.

چهارنفره دو پارويي سبك وزن / مقام ۹ بين ۹ تيم
تيم ايران متشكل از مينا اميني و بهناز مرادخاني و نسيم بن يعقوب و فاطمه خلج
مقدماتي : مقام پنجم در دسته ۱ با زمان 7:14.73 / عدم صعود مستقیم ، حضور در شانس مجدد
شانس مجدد : مقام پنجم با زمان 7:04.09 / حذف ، حضور در فينال B
فينال B : مقام سوم با زمان 7:10.51 / مقام ۹ در مجموع
تيم ۴ نفره ايران مطابق پيش بيني بين ۹ تيم با اختلاف زياد آخر شد ! البته بايد اين نكته رو اشاره كرد كه هر ۸ تيمي كه بالاتر از ايران قرار گرفتند از كشورهاي درجه يك جهان هستند و اين مقام در حضور اين تيمها كاملا از قبل مشخص بود.

در مجموع تيم ايران با ۱ طلاي محسن شادي در جدول مدالها بعد از كشورهاي آلمان ، نيوزلند ، ايتاليا ، بلاروس ، يونان‌ ، اوكراين ، بريتانيا ، لهستان و روماني و بطور مشترك با تيمهاي كرواسي و جمهوري چك در رده دهم قرار گرفت كه نتيجه بسيار خوبي در بين اين قدرتهاي اروپايي هستش. اما بايد توجه كرد كه روئينگ ايران در محسن شادي خلاصه ميشه و ساير نفرات ايران قابل مقايسه با شادي نيستند ! البته ضعيف بودن نفرات ايران اصلا عجيب نيست ! چيزي كه بسيار عجيبه ، قدرت محسن شادي هستش در حاليكه روئينگ فقط ۳ ساله در كشور راه اندازي شده و خود محسن شادي كمتر از دو سال سابقه در اين ورزش داره !!

+ نوشته شده در  دوشنبه پنجم مرداد 1388ساعت 16:15  توسط محسن  | 

بازیهای جهانی 2009

احتمالا بیشتر علاقه مندان ورزش در ایران از برگزاری مسابقاتی تحت نام بازیهای جهانی (World Games) اصلا اطلاع ندارند ! این مسابقات به نوعی المپیک ویژه ورزشهای غیر المپیکی هستش که زیر نظر سازمانی بنام IWGA برگزار میشه و مورد حمایت کمیته بین المللی المپیک هم هست. این مسابقات از سال ۱۹۸۱ در سانتا کلارا امریکا آغاز شده و هر ۴ سال یکبار بشکل مداوم برگزار شده و امسال در سال ۲۰۰۹ ، هشتمين دوره اين بازيها در كائوهسيونگ تايوان برگزار شد و اينطور كه آمار نشون ميده براي اولين بار تيمهايي از ايران هم در اين مسابقات شركت كردند.

در اين مسابقات بعلت زياد بودن تعداد ورزشها در هر ورزش تعداد محدودي شركت كننده از سوي فدراسيون جهاني دعوت شدند تا مسابقات برگزار بشه. طبق اعلام رسانه هاي ايران ، كاروان ايران فقط در ورزش ووشو شركت كرده بود ولي بررسي سايت مسابقات نشون ميده كه ايران يك نماينده هم در مسابقات بيليارد و در ماده اسنوكر داشته !! كه رسانه هاي ايراني اصلا از وجود اين شركت كننده خبر نداشتند ! البته ايران امكان شركت در چند ورزش ديگه رو هم داشت كه بدليل بي اهميت بودن اين مسابقات از ديد كميته ملي المپيك ، ايران از شركت در اونها انصراف داد.

ليست ورزشهاي اين مسابقات :
مسابقات در ۳۴ ورزش رسمي و ۵ ورزش نمايشي برگزار شد كه البته بسياري از اين ورزشها در اصل يكي هستند ولي سايت مسابقات اونها رو مجزا معرفي كرده :

ورزشهاي رسمي :
۱ - پاراگلايدر
۲ - تير و كمان
۳ - بيليارد
۴ - پرورش اندام
۵ - بولز ليوني
۶ - بولز پتانژه
۷ - بولز رافا
۸ - بولينگ
۹ - كانوپلو
۱۰ - رقص
۱۱ - شناي با پاي دلفين (فن سوئیمینگ)
۱۲ - فیستبال
۱۳ - فریزبی (دیسک پرنده)
۱۴ - ژیمناستیک آکروباتیک
۱۵ - ژیمناستیک آیروبیک
۱۶ - ژیمناستیک ریتمیک
۱۷ - ژیمناستیک ترامپولین
۱۸ - جوجیتسو
۱۹ - کاراته
۲۰ - کورفبال
۲۱ - نجات غریق
۲۲ - اورینتیرینگ
۲۳ - وزنه برداری قدرتی (پاورلیفتنیگ)
۲۴ - راکتبال
۲۵ - اسکیت نمایشی
۲۶ - اسکیت هاکی
۲۷ - اسکیت سرعت
۲۸ - راگبی هفت نفره
۲۹ - سنگنوردی
۳۰ - اسکواش
۳۱ - کشتی سومو
۳۲ - طناب کشی داخل سالن
۳۳ - طناب کشی خارج سالن
۳۴ - اسکی روی آب

ورزشهای نمایشی :
۱ - هندبال ساحلی
۲ - دراگون بوت
۳ - سافتبال
۴ - چوکبال
۵ - ووشو

ایران در مسابقات ووشو موفق به کسب ۲ مدال طلا ، ۱ نقره و ۱ برنز شد ولي بعلت نمايشي بودن ووشو ، اين مدالها در جدول نهايي محاسبه نشد ! البته در هر ماده فقط قهرمانان و مدال داران جهان به مسابقات دعوت شده بودند و براي همين تعداد شركت كنندگان بسيار كم بود. در مسابقات تالو در هر ماده ۵ نفر و در سانشو فقط ۴ نفر براي مسابقات دعوت شده بودند.

نتايج ورزشكاران ايران در مسابقات ووشو :

احسان پيغمبري / تالو - چانگچوان / مقام چهارم
پيغمبري با امتياز 9.12 در بين ۵ نفر ، چهارم شد كه البته نفر پنجم هم در مسابقات شركت نكرد !

فرشاد عربي / تالو - تركيبي نانچوان و نانگون / مدال نقره
نانگون : مقام دوم با امتياز 9.76
نانچوان : مقام دوم با امتياز 9.75
عربي در جمع دو ماده با امتياز 19.51 و نه صدم امتياز اختلاف نسبت به نفر اول به مدال نقره در بين ۵ نفر رسيد.

حميدرضا قلي پور / سانشو - وزن ۸۵ كيلو / مدال طلا
فينال : قلي پور ۲ - مسلم ساليكوف (روسیه) ۰
بعلت انصراف دو نفر دیگه ، تنها دو نفر در اين وزن حاضر بودند كه قلي پور با شكست قهرمان بسيار مشهور و نامدار روس به مدال طلا رسيد.

مريم توكلي / سانشو - وزن ۵۲ كيلو / مدال برنز
نيمه نهايي : انگوين توي انگان (ويتنام) ۲ - توکلی ۰
مسابقه مدال برنز : توکلی ۲ - ماری جین استیمار (فیلیپین) ۱
توکلی در بین ۴ نفر برتر دنیا با یک باخت و یک برد به مدال برنز رسید. حریف فیلیپینی که چهارم شد ‌، نفر دوم مسابقات نمايشي حاشيه المپيك پكن بود.

زهرا كريمي / سانشو - وزن ۶۰ كيلو / مدال طلا
دور اول : كريمي ۲ - ماريانه ماريانو (فیلیپین) ۱
دور دوم : کریمی ۲ - کائو یو چوان (چین تایپه) ۰
بدلیل حضور ۳ ورزشکار مسابقات این وزن بشکل دوره ای برگزار شد که کریمی با دو برد به مدال طلا رسید. کریمی در مسابقات حاشیه المپیک پکن هم طلا گرفته بود. البته باید توجه کرد که چین قدرت بلامنازع ووشو جهان در این وزن نماینده نداشت.

در پایان مسابقات ووشو تیم ایران با کسب ۲ طلا و ۱ نفره و ۱ برنز بعد از چین و روسیه به مقام سوم در جدول مدالها رسید.

نتيجه ورزشكار ايران در مسابقات بیلیارد :

سهیل واحدی / اسنوکر / مقام چهارم
دور ۸/۱ نهایی : واحدی ۳ - گلن ویلکینسون (استرالیا) ۱ / ۷۰-۳۱ و ۲۷-۵۸ و ۶۹-۳۲ و ۵۸-۵۴
دور ۴/۱ نهایی : واحدی ۳ - محمد عواد (مصر) ۱ / ۲۸-۶۳ و ۹۵-۶ و ۱۱۵-۰ و ۷۲-۵۰
دور نیمه نهایی : دیوید گریس (بریتانیا) ۳ - واحدی ۱ / ۴۱-۶۳ و ۱۰۳-۰ و ۶۳-۱۲ و ۹۷-۲۴
مسابقه مدال برنز : محمد شهاب (امارات) ۳ - واحدی ۲ / ۶۰-۲۴ و ۱۶-۷۵ و ۵۷-۵۹ و ۷۸-۴۷ و ۷۲-۴۵

واحدی که قبلا هم شایستگی خودش رو در مسابقات قهرمانی آماتورهای جهان نشون داده بود تا یک قدمی کسب یک مدال تاریخی در این مسابقات جلو اومد ولی با دو شکست مقابل دو حریف نامدارش به مقام چهارم رسید ! حریف اماراتی واحدی قهرمان مسابقات بازیهای آسیایی داخل سالن ماکائو بود و واحدی با این نتایج نشون میده که شانس خوبی برای کسب مدال در بازیهای آسیایی داخل سالن ویتنام و بازیهای آسیایی ۲۰۱۰ گوانگژو داره.

در پایان مسابقات ۶۲ کشور موفق به کسب مدال شدند که رده بندی ۱۰ کشور برتر مسابقات بشکل زیر هستش :

۱ - روسیه - ۱۸ - ۱۴ - ۱۵
۲ - ایتالیا - ۱۶ - ۱۲ - ۱۳
۳ - چین - ۱۴ - ۱۰ - ۵
۴ - امریکا - ۱۳ - ۸ - ۵
۵ - فرانسه - ۱۱ - ۱۴ - ۱۳
۶ - اوکراین - ۱۱ - ۱۲ - ۱۰
۷ - چین تایپه - ۸ - ۹ - ۷
۸ - آلمان - ۶ - ۶ - ۱۰
۹ - کره جنوبی - ۶ - ۳ - ۵
۱۰ - استرالیا - ۵ - ۱۰ - ۵

+ نوشته شده در  دوشنبه پنجم مرداد 1388ساعت 11:56  توسط محسن  | 

31 امین دوره جام بسکتبال ویلیام جونز

سی و یکمین دوره مسابقات بسکتبال جام ویلیامز جونز که هر ساله در چین تایپه برگزار میشه ، عصر امروز با قهرماني تيم ايران تمام شد !

مسابقات جام ويليام جونز به يادواره رناتو ويليام جونز رئيس سابق فيبا هر ساله در تايوان برگزار ميشه و با اينكه يك تورنمنت تمريني هستش ولي بهر حال اعتبار خودش رو داره. ايران پيش از اين چندان براي حضور در اين تورنمنت دعوت نميشد و اگر هم ميشد خودش اين دعوت رو رد ميكرد ! اگر من اشتباه نكنم تنها حضور ايران در اين مسابقات در سال ۲۰۰۷ بود كه ايران در اون مسابقات به مقام چهارم رسيد ولي اينبار در سال ۲۰۰۹ علي رغم تحمل دو باخت با كمي خوش شانسي قهرمان مسابقات شد !

اين مسابقات قرار بود با حضور ۱۰ تيم بشكل دوره اي برگزار شه كه با انصراف افريقاي جنوبي تنها تيم غير آسيايي مسابقات ، مسابقات با حضور ۹ تيم برگزار شد كه شامل ۸ تيم مطرح آسيايي بعلاوه تيم دوم تايوان بودند. بجز چين و قطر تمام مدعيان ريز و درشت آسيا در اين مسابقات حاضر بودند و با توجه به مسابقاتي كه تيم ايران در قطر انجام داده ، ميشه گفت كه ايران بجز چين با تمام رقيبانش در آسيا در يك ماه اخير بازي دوستانه انجام داده تا خودش رو براي مسابقات قهرماني آسيا كه از ۱۵ مرداد در چين آغاز ميشه آماده كنه.

نتايج ايران در اين مسابقات :

ایران 79 - قزاقستان 56 
کره جنوبی 76 - ایران 69 
ایران 88 - چین تایپه "ب" 79 
ايران 82 - ژاپن 70
ایران 20 - اردن 0 / اردن مسابقه رو نيمه كاره رها كرد.
ایران 81 - لبنان 70 
چین تایپه 80 - ایران 76 
ایران 85 - فیلیپین 60

رده بندي نهايي :

۱ - ايران - ۱۴ امتياز
۲ - اردن - ۱۴ امتياز
۳ - لبنان - ۱۴ امتياز
۴ - چين تايپه - ۱۴ امتياز
۵ - كره جنوبي - ۱۳ امتياز
۶ - فيليپين - ۱۰ امتياز
۷ - چین تایپه "ب" - ۱۰ امتياز
۸ - قزاقستان - ۹ امتياز
۹ - ژاپن - ۹ امتياز

در رده بندي نهايي ، تيم اردن با ۷ برد و ۱ باخت در كنار ۳ تيم ديگه يعني ايران و لبنان و تايوان كه هر كدوم ۶ برد و ۲ باخت داشتند قرار گرفت ! براي اينكه تيم اردن در مسابقه خودش مقابل ايران ، مسابقه رو كرد و بهمين دليل هيچ امتيازي از اين بازي نگرفت (در بسکتبال تیم بازنده هم یک امتیاز بابت انجام مسابقه میگیره) یعنی اگر این تیم مقابل ایران حتی بازی میکرد و میباخت ، باز هم قهرمان مسابقات بود. (اردن در سالهای ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ هم قهرمان شده بود) ولی تصمیم احمقانه مربیان این تیم در نهایت باعث قهرمانی ایران شد. در شرایطی که این ۴ تیم دارای امتیاز برابر در جدول هستند ، بازيهاي رودرروي اين ۴ تيم در نظر گرفته ميشه كه در اين بين ايران و اردن هر كدام ۲ برد و ۱ باخت از بازي مقابل ۳ تيم ديگه هم امتياز دارن و باز هم در اين شرايط مساوي ، چون ايران تونسته اردن رو ببره ، ايران قهرمان مسابقات شد !

اما در مورد خود مسابقات بايد اذعان كرد كه تيم ايران در مجموع عملكرد خوبي در اين مسابقات نداشت ! البته اين مسابقات جنبه تمرين براي رقابتهاي اصلي رو داشت و نتيجه ايران در اين مسابقات بيانگر قدرت ايران نيست ! بجز دو مسابقه ايران مقابل ژاپن و قزاقستان كه پخش تلويزيوني نداشت ، در ساير مسابقات ايران فقط مقابل لبنان و فيليپين بازي خوبي ارائه داد و در ساير مسابقاتش ضعيف ظاهر شد. ايران در روز اول مسابقات استراحت داشت و در روز دوم طبق معمول با اختلاف زياد قزاقستان رو برد. تيم قزاقستان در اين تورنمنت آنتون پونومارق ستاره خودش رو بدليل يا به بهونه مصدوميت در اختيار نداشت و تيم ضعيفي بود ! در روز بعدي ايران مقابل كره جنوبي مسابقه داد كه اين بازي يكي از بدترين بازيهاي ايران در چندسال اخير بود و در روزي كه كره جنوبي هم چندان تيم خوبي نبود ، ايران مغلوب اين تيم شد. در روز بعد حامد حدادي از امريكا به تيم ملحق شد ولي وجود حدادي و بازي خوبش هم تاثيري بر عملكرد ضعيف ايران نداشت و ايران تونست تيم دوم تايوان رو فقط با ۹ امتياز ببره !!! البته اضافه كنم كه مربيان ايران در طول تورنمنت با توجه به داشتن ۱۷ بازيكن در تركيب در هر بازي بشكل چرخشي از بازيكنان استفاده ميكردند و جز ۲-۳ بازي آخر ، در هيچ مسابقه اي كل قدرت ايران بشكل همزمان درون زمين نبود. براي مثال مهدي كامراني مقابل تايوان "ب" بازي نكرد.

ايران در بازي بعدي از سد ژاپن گذشت ، ژاپني كه با از دست دادن ساكوراگي (هندرسون سابق) بازیکن تغییر تابعیت داده شده خودش ضعیفتر شده و دیگه رقیبی برای ایران محسوب نمیشه. اما مسابقه بعدی جنجالی ترین و مهمترین مسابقه ایران بود ! در حالیکه کمتر از ۳ دقیقه از بازی ایران مقابل اردن نگذشته بود. برای یک ریباند حامد حدادی با زید عباس بازیکن فلسطینی الاصل اردن درگیر شد که عباس با آرنج ضربه ای به سبنه حدادی زد و حامد هم در جواب این بازیکن رو روی زمین هل داد که این اتفاق باعث هجوم تمام بازیکنان اردن بسمت حدادی شد که با دخالت سایر بازیکنان ایران اتفاقی برای حدادی نیفتاد. بعد از این اتفاق داور فقط یک خطای غیر ورزشی علیه هر دو بازیکن متخلف و یک خطای غیر ورزشی هم علیه نیمکت دو تیم گرفت که مربی پرتغالی اردن این تصمیم رو نپذیرفت و به داوران اعلام کرد که اگر حدادی از مسابقه اخراج نشه با بازی ادامه نمیده و این حرف رو هم عملی کرد ! البته در اشتباه بودن تصمیم داور شکی نیست ولی داور کره ای مسابقات علاوه بر حدادی ، چند بازيكن تيم اردن رو هم كه بشكل كاملا وحشيانه بسمت حدادي هجوم بردند رو هم بايد اخراج ميكرد. ولي در هر حال اين تصميم مربي اردن در يك تورنمنت دوستانه نشان از ترس اين تيم از قدرت ايران داره !

بازي بعدي ايران مقابل لبناني بود كه ۵ بازيكن غير لبناني در تركيب خودش داره كه مطرح ترين اونها جكسون ورومن بازيكن امريكايي فصل پيش صبامهر و مهرام هستش ! لبنان تا پيش از اين بازي فقط به اردن باخته بود كه در اون مسابقه هم ورومن و فريجي بازيكن امريكايي ديگه اين تيم غايب بودند. لبنان با اين بازيكنان امريكايي بازي رو در دست گرفت و بعد از ۵ فوله شدن حدادي در وقت سوم بعلت تصميمهاي غلط داوران بنظر نميومد كه ايران شانسي مقابل لبنان داشته باشه ولي بازيكنان ذخيره ايران بعلاوه صمد نيكخواه بهرامي عملكرد درخشاني در كوارتر چهارم داشتند تا ايران بدون حدادي بتونه لبنان پرادعا رو ببره. بازي بعدي مقابل تايوان بود اما بستري شدن ۹ بازيكن ايران در بيمارستان در شب قبل باعث شد تا ايران بدون تركيب اصلي به مصاف تايوان بره ولي بازهم تا دقيقه آخر برتري از آن ايران بود كه يك تصميم اشتباه از سوي داور و چند اشتباه در آخرين دقيقه باعث شد تا ايران بدون بيشتر بازيكنان اصلي خودش از جمله حدادي مقابل تايوان ببازه. اما بازي آخر مقابل قيليپين بهترين نمايش ايران در اين تورنمنت بود ، ايران در يك نيمه تكليف اين تيم رو بازي درخشان ستاره هاي هميشگي تمام كرد و بازي دادن به بازيكنان ذخيره در نيمه دوم باعث شد تا اختلاف واقعي دو تيم ايجاد نشه ! در اين بازي حامد آفاق اسلاميه بعد از مدتها مصدوميت اولين بازي خودش رو انجام داد و بسيار هم خوب بازي كرد.

در مجموع قهرماني در جام ويليام جونز ميتونه اتفاق مثبتي براي ايران باشه ولي نبايد فراموش كرد كه اين فقط يك تورنمنت تمريني هستش و ضمنا ايران با وجود داشتن دو باخت قهرمان مسابقات شد ، هر چند كه باخت مقابل تايوان بدليل بيماري كل تيم قابل توجيه هستش. تيم ملي بسكتبال ايران به مربيگري وسلين ماتيچ صرب براي نخستين صعودش به مسابقات بسكتبال قهرماني جهان در تركيه تلاش ميكنه.

+ نوشته شده در  دوشنبه پنجم مرداد 1388ساعت 1:58  توسط محسن  |